Innkjøpsansvarlig Jørn Larsen, konsernsjef Terje Myhre som er konsernsjef i Konstel, sammen med administrerende direktør Hege Amundsen Elvestad og storkundeansvarlig Tor Erik Henriksen. Foto: Berggård Amundsen
Innkjøpsansvarlig Jørn Larsen, konsernsjef Terje Myhre som er konsernsjef i Konstel, sammen med administrerende direktør Hege Amundsen Elvestad og storkundeansvarlig Tor Erik Henriksen.

Berggård Amundsen sikret seg Konstel-kontrakt

Fra 1. oktober blir Berggård Amundsen en av Konstels to elektrogrossister.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ett år gammel.

– Både digitalt og på våre 26 lokale ProffPunkt skal vi, i tillegg til å levere materiellet elektroentreprenørens elektrikere trenger, gi god service og tilby nyttige tjenester som hjelper Konstel-selskapene å lykkes, sier Berggård Amundsens administrerende direktør, Hege Amundsen Elvestad, i en pressemelding.

Hun signerte nylig samarbeidsavtalen med Konstel på vegne av elektrogrossisten Berggård Amundsen. Konstel er et multilokalt konsern med rundt 1.000 ansatte i 25 lokale elektroentreprenører av ulik størrelse på Østlandet, i Trøndelag og Møre og Romsdal. Selskapet omsatte samlet for 1,7 milliarder kroner i 2022 og er i sterk vekst.

– Det at Konstel utvider til stadig nye lokasjoner harmonerer veldig godt med vårt strategiske valg om å være nær kundene med fysiske butikker og lokal kompetanse i hele landet, sier Elvestad i meldingen.

Fra Konstel var konsernsjef Terje Myhre og innkjøpsansvarlig Jørn Larsen med på signeringen.

– Vi er sikre på at dette blir en god match. Gjennom forhandlingene har Berggård Amundsen vist en genuin interesse for å lage bærekraftige løsninger sammen med oss. Det er betryggende å møte en grossist som har tanker og planer for å hjelpe oss med å ta fremtidsrettede og gode valg på anerkjente leverandører, produkter og logistikk, sier Jørn Larsen i meldingen.

Avtalen er på 4+1+1 år, og potensialet kan være på rundt en milliard.

– Men det fordrer jo da også at vi bygger tilliten og relasjonene til disse kundene, ikke minst gjennom vår lokale tilstedeværelse, skriver selskapet i en epost til Byggeindustrien.

Nylig ble det kjent at Onninen var den andre grossisten i Norge som var valgt til å forsyne Konstel-konsernets sine elektroentreprenører med installasjonsmateriell.


Powered by Labrador CMS