Bygger'n Boligservice ble Årets Bygger'n
Bygger'n Boligservice fra Hammarøya ble hedret som ”Årets Bygger'n” på kjedekongressen i Stavanger sist helt.
Denne artikkelen er over ti år gammel.
Bedriften hadde i 2009 en omsetningsvekst på 50 prosent samtidig som firmaet er blant de beste i klassen på kjedens "mystery-shopping"-målinger.
Bygger’n Boligservice har også rukket å bygge selv, og flyttet i fjor inn i nytt bygg med flott butikk og lager samtidig som bedriften har implementert Bygger'n driftsystem. I tillegg har Hamarøy-bedriften bunnsolide nøkkeltall i bunnen.
Boligservice, som har vært medlem i kjeden siden 1991, takket kjeden for et godt samarbeid. Samtidig benyttet Bygger’n-medlemmet anledningen til å berømme alle sine kunder. Og heller ikke de ansatte ble glemt. Alle var med på kjedekongressen på grunn av det gode resultatet.
I sterk konkurranse med Glava og Diplomat ble Icopal kåret til ”Årets leverandør”. Kriterier for valget av Icopal var konkurransedyktige priser og betingelser, logistikk og leveringsevne, nyheter og innovativ holdning samt reklamasjonsbehandling.
I tillegg til prisutdelingene ble de 350 personene på festmiddagen stemningsmessig løftet av toastmasterne Bye & Rønning med spesialtilpassede imitasjoner og sanger samtidig som Glenn Lyse med band sørget for levende musikk til langt på natt.