Hafslund frykter flere kan miste strømmen på Østlandet
Hafslund frykter at flere kunder på Østlandet kan miste strømmen på grunn av lynnedslag etter at i alt 30.000 kunder i Oslo ble rammet lørdag ettermiddag.
Denne artikkelen er over fem år gammel
– Lyn og torden på Østlandet gjør at vi ikke kan se bort ifra at det blir flere strømbrudd på nettet vårt i Østfold og stort sett hele Akershus og Oslo, sier kommunikasjonssjef Morten Schau i Hafslund til NTB i 16-tiden.
Han råder kunder til å trekke ut støpslene på elektronisk utstyr. Særlig de som har eldre elektriske anlegg.
Klokken 15.45 lørdag sto 30.000 kunder i områdene Prinsdal, Klemetsrud, Lambertseter, Bøler, Holmlia, Mortensrud og Gjersjøen uten strøm som følge av et lynnedslag i en av Hafslunds hovedlinjer. Like etter 16 var strømmen tilbake hos samtlige kunder, ifølge NRK.