Seltor bygger for Norsk Jernbanedrift

Seltor har inngått kontrakt om bygging av nytt kontorbygg på Herøya i Porsgrunn for Norsk Jernbanedrift AS. Avtalen har en verdi på 60 millioner kroner.

Denne artikkelen er over ti år gammel.

Bygget er på 4000 kvadratmeter fordelt på fire etasjer og blir liggende fantastisk til langs Gunneklevfjorden i Porsgrunn. Dette området er den første delen av et nytt stort næringsområde, som blir utviklet ved delvis gjenfylling av Gunneklevfjorden i Porsgrunn.

- Dette er en meget viktig jobb for oss og passer godt inn i vår satsning på nærings- og industribygg, sier Terje Kaasa Larsen i Seltor

Bygget skal peles og det må oppdimensjoneres for eksplosjonslaster. I tillegg skal det legges til rette for jernbanespor gjennom tomten. Bygget skal huse Norsk Jernbanedrift i tillegg til eksterne leietakere. Planlagt byggetid er på 13 måneder.

- Vi takker for den tilliten Norsk Jernbanedrift har vist oss og ser frem til å komme i gang med arbeidene, sier Terje Kaasa Larsen.

Powered by Labrador CMS