Politiet etterforsker lyktestolpevelting i Rogaland

I løpet av knappe 90 minutter fikk politiet i Rogaland melding om tre lyktestolper som var veltet og lagt i veibanen. Nå skal episodene etterforskes.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ett år gammel.

Klokken 23.40 onsdag kveld fikk politiet melding om den første hendelsen. Da kom en melding om en lyktestolpe som var veltet og lå i veibanen på fylkesvei 4430 Timevegen. En patrulje rykket ut og fikk flyttet den ut av veibanen.

Ved midnatt fikk politiet ny melding om en lyktestolpe som lå i veibanen på fylkesvei 4443 Hauglandsvegen.

Like før klokken 1 natt til torsdag kom den tredje meldingen. Da gjaldt det en stolpe som var veltet ut i veibanen på fylkesvei 4380 Hognestadvegen.

Politiet har vært på alle stedene og gjort undersøkelser, skriver Sørvest politidistrikt i en melding til pressen.

– Politiet ser forholdene i en sammenheng og oppretter sak. Dette er alvorlig skadeverk som kan føre til alvorlige ulykker, understreker operasjonsleder Dag Sverre Steinkopf.

Politiet ønsker tips saken fra publikum.

Powered by Labrador CMS