Illustrasjon: DRMM Architects
Illustrasjon: DRMM Architects
Illustrasjon: DRMM Architects
Illustrasjon: DRMM Architects
Illustrasjon: DRMM Architects
Illustrasjon: DRMM Architects
Illustrasjon: DRMM Architects

Prisbelønt britisk arkitektkontor til norsk konferanse

Britiske DRMM Architects kommer til den fjerde nasjonale konferansen for trearkitektur.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel

Det skriver konferansearrangørene i en pressemelding.

Konferansen arrangeres i et samarbeid mellom TreFokus, Norske arkitekters landsforbund, Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO), Arkitektbedriftene i Norge, Norsk Treteknisk Institutt og Norske Lauvtrebruk.

– I år ønsker vi å presentere et arkitektmiljø som har stor tillit hos engelske byggherrer og som er litt kjent i Norge allerede. Kontoret, som er svært moderne, arbeider hele tiden etter høy byggkvalitet og lave kostnader, og har en fremragende trebruk, sier Aasmund Bunkholt i TreFokus.

Britiske DRMM Architects har vunnet en rekke priser, inkludert Building Design (BD), Architect of the Year 2013-14 og Bygnings Design (BD) Boliger Architect of the Year 2014-15. Arkitektkontoret er også nominert til prisen til The Royal Institute of British Architects (RIBA), sammen med Helen & Hard arkitekter.

– Vi er stolte av omdømme vi har fått, som skyldes det utrolig talentfulle ressursteamet som arbeider etter mål om å bygge fremragende arkitektur, gjennom et nært samarbeid med byggherrene, kreativ design, miljøbevissthet og innovasjon, sier DRMM-grunnlegger Alex De Rijke.

Trearkitektur-konferansen arrangeres 8. juni i Oslo.

Les mer her.

Powered by Labrador CMS