Bygg.no

Meny
Hva leter du etter?
Tips oss
Les Byggeindustrien digitalt
  • Bygg
  • Anlegg
  • Eiendom
  • Arkitekter
  • Rådgivere
  • Byggevarer
  • Øvrige Øvrige
    • Anleggsmaskiner
    • Betong
    • Bil
    • Bolig
    • Bygg Reis Deg
    • Byggedagene
    • Byggejus
    • Energi
    • HMS
    • Personalnytt
    • Produkter
    • Tre
    • Stål
    • Forbruker
    • Byggeprosjekter
  • A til Å
  • Byggedagene
  • Bygg Reis Deg
  • Hage
  • Byggenæringens kalenderByggenæringens kalender
  • Meld deg på vårt nyhetsbrev
  • Nyheter på din side
  • Tips til redaksjonen
  • Kontakt oss

Besøksadresse
Stensberggaten 27
0170 Oslo

Postadresse
Postboks 6831, St. Olavs plass
0130 Oslo

Telefon
+47 23 70 95 00

Les Byggeindustrien digitalt
  • Anleggsmaskiner
  • Betong
  • Bil
  • Bolig
  • Bygg Reis Deg
  • Byggedagene
  • Byggejus
  • Energi
  • HMS
  • Personalnytt
  • Produkter
  • Tre
  • Stål
  • Forbruker
  • Byggeprosjekter
Les siste digitalutgave Les Byggeindustrien digitalt
Mest lest Ledigestillinger Bygge-prosjekter

Bane NOR avlyste to konkurranser på Dovrebanen - til nå er det brukt 600 millioner på prosjektet

Tangenvika bru blir landets lengste jernbanebru når den er ferdig. Men når den bygges, er fortsatt uvisst. Totalentreprisen ble nylig avlyst. Illustrasjon: Bane NOR

Publisert: 24.03.2020 14:54. Sist endret: 24.03.2020 15:17.

Det er stor usikkerhet knyttet til fremdriften på Intercity-prosjektet Kleverud-Åkersvika mellom Hamar og Oslo etter at Bane NOR valgte å avlyse en stor rådgiverkontrakt og en totalentreprise på strekningen. Fram til og med 2019 var det brukt 597 millioner kroner på Kleverud-Åkersvika-prosjektet.

  • Daglig leder tiltalt for grovt skattesvik og farlige arbeidsforhold: - Særdeles skjerpende omstendigheter

  • Ny daglig leder i Opplandske Betong

  • Nye Veier og Veidekke i gang med ny jernbanebru i Brumunddal

  • Ny rapport: Energieffektivisering kan frigjøre mer energi enn all norsk vindkraft

Nettleder

Vil bli et koronavalg

Les også:

  • Fortsatt stor diskusjon rundt det som vil bli Norges største byggeprosjekt
  • Nye verktøy i kampen mot arbeidslivskriminaliteten
  • Lytt til næringen i utdanningsreformen
  • Denne helgen blir viktig for norsk næringsliv
  • Ulovlig byggeaktivitet havner under radaren
Flere ledere

Siste gjestekommentarer

Trond Ramsøskar

«Kortreiste kontorarbeidsplasser må inn i boligutviklingen»
Les mer

Les også:

  • Ikke hopp bukk over konkurranseloven!
    Lars Sørgard
  • Hvordan sikre mer effektiv jernbaneutbygging?
    Petter Eiken og Anne Marstein
  • Innlegg: Bevistilgang i entreprisesaker
    Harald Holmstad og Martin Aspaas
  • Vi sparer penger og miljø ved å ta vare på det vi har
    Bjørn Laksforsmo
  • En ny standard for fremtidens sykehjem?
    Trond Ramsøskar
Flere gjestekommentarer

Siste nyheter

  • Daglig leder tiltalt for grovt skattesvik og farlige arbeidsforhold: - Særdeles skjerpende omstendigheter
  • Ny daglig leder i Opplandske Betong
  • Nye Veier og Veidekke i gang med ny jernbanebru i Brumunddal
  • Ny rapport: Energieffektivisering kan frigjøre mer energi enn all norsk vindkraft
  • Senneset med prognoser frem mot 2030 i sin siste analyse-fremleggelse
  • Vegvesenet overleverte føringsveg til Statnett - vekk frå Sotrasambandet
  • Maxbo tester live shopping med videomøte i byggevarehusene
  • Christoffer Hansen ny distriktssjef i Cembrit
  • Ski Bygg har blitt til XL-BYGG
  • Bransjeaktører positive til royal-forslag fra departementet
Gå til arkiv

Byggeprosjekter

Millskvartalet

Flere prosjekter

  • Waldemars Tårn
  • Trævarefabrikken
  • Sandsliåsen
  • Billingstad Panorama
  • Øvre Utstillingsplass Ålesund
  • Årneskvartalet
  • ZEB-laboratoriet
  • Hovedbygget ved Norges Handelshøyskole
  • ASKO Oslofjord
  • Rud svømmehall
  • Kyllingfabrikk Norsk Kylling
  • Fantoftparken
  • Risvollan helse- og velferdssenter
  • Fløyveien 14
Flere prosjekter

Siste kontrakter

AF Gruppen bygger Vikingtidsmuseet

Flere kontrakter

  • Seltor bygger for Entra i Oslo
  • Tverås signerte Hjelset-kontrakt
  • Skanska signerte Trondheim kommunes største kontrakt noensinne
  • NCC signerte kontrakt for Granåsen Idrettspark
  • Betonmast bygger skole på Hønefoss
  • HENT vant konkurransen om Blått bygg ved Nord universitet
Flere kontrakter

Bildekaruseller

  • Her bygges rekordtunnelen som skal knytte Skandinavia til Kontinental-Europa

  • Bygging av nye Granåsen i full gang

  • Stjernearkitekt vil gi nye perspektiver på H.C. Andersen med nytt museum

Vis flere bildekaruseller

Byggenæringens kalender

Dato Aktivitet
31.08 Byggedagene 2021
08.09 Vi Bygger Bergen 2022
Vis flere arrangementer

Siste fra Bygg-TV

  • Markerte anleggsstart for ny vannforsyning Oslo

  • Skanska med 110-års medlemskap i NHO

  • Erna Solberg kjører elektrisk tippbil

Vis flere videoer

Tips oss

facebook twitter linkedin mail print

email authorFrode Aga

Bane NOR har fått kraftig kritikk fra både politisk hold og fra bransjen etter at de valgte å avlyse to store kontrakter på jernbaneutbyggingen Kleverud-Åkersvika.

Avlysningen kom bare få dager etter at regjeringen satte i verk strenge koronatiltak over hele landet for å bremse opp virusspredningen, og Bane NOR trakk frem viruset som begrunnelse for avlysningen.

Senere har Bane NOR-ledelsen nyansert bildet:

– Årsaken til avlysningen av kontraktene på Dovrebanen er pandemien. Det er riktig at det er et sammensatt bilde totalt sett, men korona-viruset ble dråpen som fikk det til å flyte over, og vi så ingen annen utvei enn å stanse opp, skriver konsernsjef i Bane NOR, Gorm Frimannslund i dette innlegget på Bane NORs hjemmesider.

Det samme budskapet hadde han da han nylig snakket i Byggeindustriens podkast Byggeplassen.

Les også:
  • Sweco reagerer kraftig på at Bane NOR har avlyst stor jernbanekonkurranse
  • Fikk kritikk for konkurranseavlysning - nå lyser Bane NOR ut stor rådgiverkontrakt for togtunnel i Oslo
  • Bane NOR avlyser konkurransen om Tangenvika jernbanebru og rådgiverkontrakt for Kleverud-Åkersvika

Med avlysningene og strenge korona-tiltak er det nå knyttet stor usikkerhet til når utbyggingen av Intercity-prosjektet mellom Oslo og Hamar kan komme i gang.

Men taksameteret på prosjektet fortsetter å gå.

Tall Byggeindustrien har fått fra Bane NOR viser at de to prosjektene Kleverud-Sørli og Sørli-Åkersvika ved utgangen av 2019 hadde påløpte kostnader på nesten 600 millioner kroner.

62bce52f-6950-4acf-bd10-38cf2dac2c29
 

Stine Undrum er utbyggingsdirektør i Bane NOR. Foto: Anne Mette Storvik / Bane NOR

Ifølge Bane NOR utgjør ikke kostnadene som har kommet i 2020 store utslag i dette bildet.

– De faktiske påløpte kostnadene for Kleverud-Sørli er 374 millioner kroner, noe som er 38 millioner lavere enn prognostisert i statsbudsjettet. For Sørli-Åkersvika er påløpte kostnader 223 millioner kroner, noe som er 121 millioner lavere en prognostisert, opplyser utbyggingsdirektør i Bane NOR, Stine Undrum, til Byggeindustrien.

Setter opp brakkerigg denne uka

Les også:
  • Bane NOR signerte kontrakt på Kleverud-Sørli-Åkersvika

Senest i november i fjor inngikk Bane NOR en kontrakt med stavangerfirmaet Wexus Gruppen om å sette opp nøkkelferdig brakkerigg med kontorplasser for utbyggingsprosjektet Kleverud-Sørli-Åkersvika på Tangen stasjon.

Arbeidet med riggen starter denne uken til tross for at både konkurransene for rådgiverkontrakten og totalentreprisen for Tangenvika bru er avlyst.

Riggen består av 62 moduler fordelt på 54 kontormoduler og åtte boligmoduler. Kontormodulen har tre etasjer.

Ifølge en pressemelding som ble sendt ut i november, vil kontormodulen ha resepsjon, møtelokaler og kantine i første etasje, mens det blir 67 kontorplasser, både i åpent landskap og i kontor, i andre og tredje etasje.

De åtte overnattingsmodulene ligger separat over to etasjer ved siden av kontormodulene.

Bane NOR: Utbyggingen er ikke avlyst

Bane NOR skriver i en mail til Byggeindustrien at utbyggingen ikke er skrinlagt selv om to sentrale konkurranser nå er avlyst, og sier at etableringen av riggen går som planlagt.

– Dobbeltsporutbyggingen på strekningen Kleverud-Åkersvika er ikke avlyst, men vi har avlyst to konkurranser på prosjektet inntil videre. Wexus Gruppen AS leverer riggen som planlagt, og i henhold til fremdriftsplanen starter monteringen denne uken. Riggen vil være prosjektets hovedkontor fra sommeren av. Arbeidet med tilkomstveien på Tangen går også som planlagt og i er i rute, opplyser Stine Undrum.

Riggen som nå settes opp skulle i første omgang bli arbeidsplassen for rundt 40 medarbeidere i Bane NOR, Kleverud-Sørli-Åkersvika.

Deretter skulle det være arbeidsstedet for totalt 60 medarbeidere når utbyggingsprosjektet kom skikkelig i gang, var beskjeden i november.

Nå er det uklart hvor mange som skal jobbe der.

– Akkurat hvor mange som kommer til å sitte der er ikke endelig avklart. Vi jobber videre i prosjektet, men må avvente hvilke konsekvenser pandemien får før vi kan si noe mer. Riggen er som sagt prosjektets hovedkontor og alle som er tilknyttet prosjektet vil så langt som mulig sitte der, svarer Undrum. 

– Men enn så lenge er denne utbyggingen helt i det blå?

– Å si at denne utbyggingen er i det blå blir ikke riktig. Som vi har sagt tidligere må vi få mer kunnskap om konsekvensene etter den ekstraordinære situasjonen vi nå er i før vi kan si mer om veien videre. I tillegg er det viktig for oss å presisere at det verken er administrasjonen eller styret i Bane NOR som kan utsette prosjekter besluttet av Stortinget. Det er politiske beslutninger som må initieres og fattes av departement og Stortinget, svarer Stine Undrum.

Fikk kritikk fra bransjen

Grete Aspelund
 

Grete Aspelund er administrerende direktør i Sweco.

Sweco-sjef Grete Aspelund var den første som kritiserte Bane NOR for avlysningene gjennom et intervju med Byggeindustrien. Hun anslo at Sweco hadde brukt mellom 500 og 1.000 timer med sin beste kompetanse på prosjektet. Det er arbeid selskapet ikke får kompensasjon for.

– I min bok er det sånn at vi må være sikre på at det offentlige står for sine prosjekter i en krevende tid. Slakker de ned og stenger butikken nå, så er vår bransje i umiddelbart store problemer. Det handler ikke bare om oss i Sweco, men også alle andre i byggenæringen, sa Grete Aspelund.

Senere har Aftenposten fulgt saken tett. Da de intervjuet samferdselspolitisk talsperson i Frp, Bård Hoksrud, om alysningen var han i likhet med Aspelund svært kritisk til Bane NORs avgjørelse.

Hoksrud sier at Norge i denne krisen må gå i gang med flere prosjekter, ikke sette bremsene på.

– Jeg forventer at Bane Nor rydder opp og at anbudet på dette oppdraget kommer, sa han til Aftenposten.

Nøkkelord:

 

Bransjeaktører positive til royal-forslag

 

Departementet med forslag for å sikre midlertidig brukstillatelse
i royalsaken

 

Daglig leder tiltalt for
grovt skattesvik og farlige arbeidsforhold:
- Særdeles skjerpende omstendigheter

 

Renta kjøper alle aksjer i Byggesystemer

Annonsørinnhold
 

Ny software forenkler prosesser og håndtering av miljøkrav
- ved hjelp av digitale produktdata


Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet © Byggeindustrien

Bygg.no
  • Besøksadresse

    Stensberggaten 27,
    0170 Oslo

    Postadresse

    Postboks 6831, St. Olavs plass
    0130 Oslo

    Telefon

    +47 23 70 95 00.
  • Sjefredaktør

    Arve Brekkhus
  • Nyhetsredaktør

    Frode Aga
  • Redaksjonssjef nett

    Christian Aarhus
  • Salgssjef

    Kirsten B. Thorkildsen
  • Annonsesalg nett

    Geir Larsen

Tips til redaksjonenredaksjonen@bygg.no

Byggeindustrien arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk

Om informasjonskapsler (cookies)

Vilkår for bruk av videoinnhold

Fagpressen