Illustrasjonsfoto

Tibnor investerer i utvidelse av stålservicesenter

Tibnor har investert seks millioner euro på utvidelse av stålservicesenteret i Seinäjoki i Finland.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel

Fabrikken åpent 6. juni, og etter ombyggingen skal Seinäjoki være Nordens største produksjonsenhet for produksjon av stålkomponenter.

Tibnor leverer stål og metaller til industrien i Norden og Baltikum.

– Bearbeiding av materialet innebærer at stål- og metallproduktene kan benyttes direkte i kundens produksjon uten ytterligere forberedelser, heter det i en melding fra selskapet. Tibnor har tre bearbeidingsenheter i Norge, tre i Finland, fem i Sverige samt enheter i Danmark og Litauen.

- Det er cirka 200 ansatte ved enheten i Seinäjoki. Vi produserer komponenter til både store og små kunder, alt fra standardiserte komponenter for bil- og byggeindustrien til spesialbestilte komponenter for engangsprosjekter. Seinäjoki er en komplett enhet med ti store knekkemaskiner og et 30-talls skjæremaskiner. Med økt kapasitet kan vi tilby våre kunder i Norden og Baltikum enda større fleksibilitet og høyere servicegrad, forteller Country Manager for Tibnor i Norge, Erik Tønnesen.

- Etter ekspansjonen vil kapasiteten for produksjon av komponenter øke spesielt innen knekking og gass- og plasmakjæring. Vi kan også tilby «roll forming» under samme tak, avslutter Tønnesen.

Powered by Labrador CMS