A Bygg kunne denne uken overlevere sitt fjerde prosjekt i Oslo Logistikkpark Drøbak. Ill. Arkitektene Astrup og Hellern
Overleverte nok et prosjekt i Oslo Logistikkpark Drøbak
Denne uken overleverte A Bygg Entreprenør nok et prosjekt i Oslo Logistikkpark Drøbak. Prosjektet er selskapets fjerde i utviklingen av den nye logistikkparken.
Denne artikkelen er over ett år gammel.
A Bygg har vært sentral i utviklingen av Oslo Logistikkpark Drøbak, med totalt fire prosjekter så langt. Den seneste overleveringen omfatter 13.000 kvadratmeter fordelt på tre plan.
– Prosjektet er utviklet i et tett samarbeid mellom byggherre, leietaker, arkitekt og entreprenør, heter det i en pressemelding fra entreprenøren.
– Det er slik vi liker å jobbe. Gjennom en verdifull samspillsfase har vi i bidratt til å optimalisere prosjektet, finne de beste løsningene i forhold til areal og dimensjonering. Resultatet har gitt gevinst for både byggherre og leietaker, sier Morten Raugstad, administrerende direktør i A Bygg, i meldingen.
Prosjektet ble overlevert 15. april.
Byggherre for utbyggingen er Fabritius Gruppen, og arkitekt er Arkitektene Astrup og Hellern.