Obos gir seks millioner til idrettslag og kulturtilbud for unge

200 idrettslag og kulturtilbud for unge får til sammen seks millioner kroner i støtte fra Obos.

Publisert

– Det er et enormt engasjement og stor dugnadsånd blant frivillige i idretten og kulturlivet. De fortjener all den støtten de kan få, sier sponsorsjef Rasmus Aarflot i Obos i en pressemelding.

Det er ordningen «Obos gir tilbake» som deler ut pengene. Formålet er å bidra til å styrke de lokale fritidstilbudene til over 80 000 barn og ungdommer i 200 lag og foreninger rundt om i landet fra Midt-Norge og sørover. Halvparten av støtten går til Oslo-området.

Det er årets første av to tildelinger. Til sammen skal over 10 millioner kroner deles ut som skal gjøre det litt lettere å skape gode og inkluderende aktiviteter for barn og ungdom.

– Helt siden pandemien har mange lag og foreninger slitt med å opprettholde aktiviteter. Og mange foreldre har trang økonomi som gjør det vanskelig å bruke penger på tilbud til barna sine. Vi håper og tror at vårt bidrag gjør det litt lettere å gi et godt tilbud til alle som ønsker å være med, sier Aarflot.

Powered by Labrador CMS