Anette Aanesland er konstituert som ny Nye Veier-sjef. Arkivfoto.
        
    
    Har startet jakten på ny Nye Veier-sjef
    Anette Aanesland, direktør for teknologi og utbyggingsstrategi, er konstitueret som administrerende direktør i Nye Veier inntil ny leder for selskapet er på plass.
        
 
                        
                        
                        
                        
                            
                                Denne artikkelen er over fem år gammel
                            
                         
                        
                        
    
    
    I Nye Veier høster den nye vegdirektøren Ingrid Dahl Hovland ros for den jobben hun har lagt ned i etableringen av selskapet.
- Ingrid har betydd enormt mye for etableringen og oppbyggingen av selskapet - og de resultatene Nye Veier oppnår. Hun har vært en visjonær og kunnskapsrik leder, sier Nye Veiers styreleder, Harald Vaagaasar Nikolaisen i en pressemelding.
 Arbeidet med å finne ny administrerende direktør til Nye Veier begynner umiddelbart.
Nikolaisen og resten av styret er opptatt av at overgangen før en ny sjef er på plass, blir kortest mulig.
 - Nye Veier er i en svært spennende fase med økt portefølje og ansvar, og vi mener det er viktig å få på plass ny administrerende direktør som kan løfte selskapet videre, legger Nikolaisen til.