Christian Justnes er innstilt som ny forbundsleder. Han er for tiden fungerende leder i Fellesforbundet. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Fellesforbundet velger ny leder – Justnes enstemmig innstilt

Torsdag arrangerer Fellesforbundet et representantskapsmøte for å velge ny ledelse etter at Jørn Eggum trakk seg som leder før sommeren.

Publisert

Christian Justnes er enstemmig innstilt som ny forbundsleder, opplyser Fellesforbundet i en pressemelding

Han har fagbrev som forskalingssnekker og jobbet i 24 år for Kruse Smith Entreprenører i Kristiansand, der han også var tillitsvalgt. I 2012 ble han valgt til leder for Fellesforbundets avdeling tre i Agder fagforening, og siden 2022 har han vært innvalgt i Fellesforbundets ledelse som forbundssekretær.

I tillegg er Stian Sagvold er innstilt som ny nestleder, og Hilde Elgesem Andersen innstilt som ny forbundssekretær.

Representantskapsmøtet finner sted på Radisson Blue Airport Hotel klokken 13.45 torsdag.

Årsaken til at Fellesforbundet skal velge ny leder er at Jørn Eggum trakk seg fra stillingen i juni. Han fikk kritikk for håndteringen av sluttavtalen til en kvinnelig tillitsvalgt, som han i flere år hadde hatt et intimt forhold til. Samtidig trakk han seg fra sentralstyret i Arbeiderpartiet.

Powered by Labrador CMS