Illustrasjonsfoto: Wattif
Illustrasjonsfoto: Wattif

Statseid ladeselskap selger deler av virksomheten

Ladeselskapet Mer selger delen av virksomheten til norskeide Wattif EV.

Publisert Sist oppdatert

Selskapet Mer, som er heleid av Statkraft, varsler mandag at de har solgt sin portefølje knyttet til lading i borettslag og sameier til Wattif.

– Salget er et strategisk grep, og gjør det mulig for Mer å satse fullt ut på utviklingen av fremtidens hurtiglading og bedriftsløsninger, mens Wattif styrker sin posisjon som største aktør innen lading for boligselskaper, heter det i en pressemelding.

Nicholai Sheridan Jørgensen, daglig leder i Mer Norway.
Nicholai Sheridan Jørgensen, daglig leder i Mer Norway.

Wattif skal tilby mer omfattende og spesialiserte ladeløsninger for boligselskaper, mens Mer planlegger å intensivere sine satsinger innen hurtiglading og bedriftsmarked.

– Vi i Mer ser at våre kunder i borettslagene får et bedre hjem hos en aktør som spesialiserer seg på nettopp dette segmentet, og tiden er inne for å gi denne delen av virksomheten mulighet for videre vekst med nye eiere, sier Nicholai Sheridan Jørgensen, daglig leder i Mer Norway i pressemeldingen.

Celine Troye Hopsdal er general manager i Wattif Norway.
Celine Troye Hopsdal er general manager i Wattif Norway.

Avtalen innebærer at Wattif vil overta både kundene og infrastrukturen i de aktuelle norske borettslagene. Beboerne vil fortsatt nyte godt av opparbeidede fordeler, inkludert 10 prosent rabatt på hurtiglading frem til utgangen av 2025.

– Wattif er allerede Europas største ladeoperatør for borettslag, og klart størst i Norge med 100.000 unike brukere hver måned. Vi ser frem til videre utvikling på dette virksomhetsområdet, og til å fortsette å lage løsninger som folk er fornøyde med, forteller Celine Troye Hopsdal, general manager i Wattif Norway i meldingen.


Powered by Labrador CMS