De 73 leilighetene som Skanska har fått bestilling på, utgjør andre kvartal av Nansenløkka-prosjektet, som er en utbygging som går over flere år. Ifølge pressemeldingen har Skanska hatt en sentral rolle i utviklingen av prosjektet sammen med OBOS, og byggingen av første kvartal pågår for fullt.
Nansenløkka er et pilotprosjekt i FutureBuilt, og har høye klima- og miljøambisjoner, skriver Skanska.
De overordnede målene er å redusere klimagassutslippene i prosjektet med mellom 30 og 50 prosent.
– Vi har samarbeidet meget godt med OBOS over mange år i utviklingen av prosjektet, og jeg er glad for at vi nå er klare for å starte et nytt byggetrinn i denne klimaambisøse utbyggingen, sier Tomas Kjendlie, regiondirektør i Skanska Oslo Boligproduksjon.
Prosjektet gjennomføres som totalentreprise med byggestart i løpet av andre kvartal 2022 og ferdigstilling i løpet av fjerde kvartal 2024.
Tomas Kjendlie, regiondirektør i Skanska Oslo Boligproduksjon.Foto: Skanska