OBOS går i gang med bygging av det tiende og siste huset på Furukroa på Begbyåsen i Fredrikstad. Foto: Nyebilder
OBOS går i gang med bygging av det tiende og siste huset på Furukroa på Begbyåsen i Fredrikstad.

OBOS med oppstart av siste blokk i Fredrikstad-prosjekt

OBOS har besluttet å starte bygging av hus 10 i prosjektet Furukrona på Begbyåsen i Fredrikstad.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ett år gammel.

Huset vil bestå at 32 leiligheter i størrelse 46 til 109 kvadratmeter fordelt på seks etasjer og vil stå ferdig i første kvartal 2025,melder selskapet.

Leilighetene vil koste fra 2,8 til 9,0 millioner kroner. Flere av boligene blir også solgt med OBOS’ boligkjøpsmodeller Deleie og Bostart. Totalt sett er det solgt 24 leiligheter med Deleie eller Bostart på Furukrona.

– Med det tiende huset vil Furukrona være ferdig. Jeg er glad for at vi har klart å opprettholde fremdriften i prosjektet til tross for at tidene nå er mer krevende, sier prosjektleder i OBOS Tommy Larsen i pressemeldingen.

Per nå er fire av de 32 leilighetene i hus 10 solgt.

– Vi mener det er et attraktivt prosjekt, med høy beliggenhet, flott utsikt, solrikt og omgitt av et rikt og vakkert turterreng. Vi har god tro på at vi skal ha solgt unna alle leilighetene innen det står ferdig i 2025, sier Larsen.

Når alle husene på Begbyåsen er ferdige, vil de ha totalt 227 leiligheter fordelt på 11 hus. 174 boliger er solgt i prosjektet.

Powered by Labrador CMS