Samferdselsminister Ketil Solvik Olsen lanserer det nye veiselskapet tirsdag.

- Lanserer nytt veiselskap i dag

Fædrelandsvennen skriver at det nye statlige veiselskapet blant annet vil få ansvaret for å bygge ut E39 mellom Vest-Agder og Rogaland.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ti år gammel.

Det nye veiselskapet får ifølge Fædrelandsvennen ansvaret for større veiprosjekter over lengre strekninger.

Tanken er ifølge avisen at hvert prosjekt skal finansieres gjennom offentlig-privat samarbeid, såkalt OPS.

Foreløpig skal utbedringen av strekningen fra Kristiansand til Ålgård være det første prosjektet.

I tillegg vil regjeringen redusere dagens 50 til 80 bomselskaper til tre. Statsråden vil gjøre det billigere å passere bommene i stedet for å kutte bommene helt.

Regjeringen, med samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen (Frp) i spissen, og støttepartiene inviterer til pressekonferanse i Stortinget tirsdag formiddag, ifølge en pressemelding fra Høyres stortingsgruppe.

Der vil de lansere det nye veiselskapet som skal sette ut i livet Høyres og Fremskrittspartiets kongstanke om offentlig-privat samarbeid (OPS) i veisektoren, ifølge NRK.

– Hensikten er å framskynde veibyggingen og fjerne bommer, sa Solvik-Olsen til NTB under et intervju i fjor om mulighetene for på etablere selskaper som skal drive med planlegging og utbygging av vei og jernbane.

Veiselskapet får ansvar for å planlegge enkeltprosjekter, men også lengre veistrekninger. OPS innebærer at private selskaper står ansvarlig for å få på plass finansiering, gjennomføre utbygging og vedlikeholde veiprosjekter. Staten er ansvarlig for å nedbetale gjelden når prosjektene er ferdigstilt.

Regjeringen har også en ambisjon om å redusere antall bomselskaper kraftig, fra dagens 80 til 3. Det er ment å skulle enten gi mindre byråkrati og administrasjon, og dermed enten lavere bomsatser eller raskere nedbetaling av veiene.

Powered by Labrador CMS