Prosjektet er en samspillsentreprise, og omfatter riving av eksisterende skole, etablering av midlertidig skole og bygging av ny skole på eksisterende skoletomt.
Betonmast vant pris- og designkonkurransen om nye Ytre Enebakk skole (YES) i samarbeid med Planforum Arkitekter og Landskaperiet. Det var først og fremst løsning, kompetanse og oppgaveforståelse som ble lagt til grunn i konkurransen.
Annonse
Skolen er på 6 500 m2 BTA, og er foreslått bygget i massivtre. Skolen blir en 4-parallell barneskole for elever fra 1 - 7 klasse dimensjonert for ca 800 elever. Første fase med prosjektering og brukermedvirkning er nå satt i gang.
- Det er spesielt hyggelig å vinne en konkurranse i godt samspill med våre samarbeidspartnere. Vi har jobbet frem gode løsninger. Nå gleder vi oss til å bygge en fremtidsrettet skole for skoleelever i Enebakk, og ser frem til et godt og konstruktivt samarbeide med alle involverte parter, sier Jon Harald Kristiansen, daglig leder i Betonmast Østfold.
- Atter en gang får Betonmast tillit til å bygge en skole. Det er også flott å få brukt vår opparbeidede kompetanse på skolebygg her på nye Ytre Enebakk skole, avslutter Jørgen Evensen, konsernsjef i Betonmast.
Byggestart er forventet til høsten 2016 og skolen skal stå ferdig til bruk til desember 2017.