Barnehagesuksess for Temporent

Larvik kommune forlenger avtalen med Temporent om leie av fire barnehager. Også Fet kommune har forlenget leiekontrakten av en barnehage ut 2011.

Denne artikkelen er over ti år gammel.

– Vi er sterke på leveranser til barnehager og det er selvsagt en stor anerkjennelse at disse kontraktene forlenges, sier regionsjef Terje Mork i Temporent.

Til sammen er det ca 200 barn som går i barnehagene i Larvik som er levert av Temporent. Avtalen forlenges med to år og vil være med å gi Larvik full barnehagedekning også i tiden som kommer.

– På grunn av nytt behov for flere barnehageplasser har vi bestemt oss for å forlenge kontrakten med Temporent, sier Charlotte Gimle, eiendomssjef i Larvik kommune.

Hun konstaterer at erfaringene er gode og at Larvik kommune har tett og god kontakt med Temporent.

Selv om Temporent har hele Sør-Norge og Midt-Norge som arbeidsfelt så er det ekstra hyggelig å få forlengelse av kontrakten i Fet kommune. Barnehagen som sto ferdig i august 2007 var Temporents første prosjekt i Norge.

– Det er gledelig at introduksjonen vår på det norske markedet står seg godt ennå, og at Fet kommune forlenger kontrakten, kommenterer Mork.

Eiendomssjef i Fet kommune Bjørn Magne Bakken konstaterer at kommunen er godt fornøyd.

– Paviljongen barnehage er en meget god barnehage, og en god løsning mens vi jobber med å finne egnet tomt til permanent barnehage. Vi sliter litt med å finne riktig plassering, men i løpet av 2011 skal vi ha dette på plass slik at de 52 barna får permanent barnhage, sier han.

I tillegg har flyselskapet Sundt Air AS på Gardermoen forlenget avtalen for sine kontorlokaler med ytterligere et år til februar 2012.

– Vi opplever den midlertidige bygningen som overraskende bra. Vårt hovedbygg fra 2001 har problemer med å konkurrere når det gjelder ventilasjon på varme sommerdager, sier økonomisjef Rune Haldorsen i Sundt Air AS.

Temporent er markedsledende i Sverige på midlertidige lokaler og har vært i Norge siden 2006. Siden oppstarten i Norge er Temporentlokaler tatt i bruk i flere norske barnehager, skoler og kontorer hovedsakelig på Østlandet.

Powered by Labrador CMS