Prosjekt Norge i gang
- I Prosjekt Norge vil arkitektene og resten av BAE-næringen samarbeide med forsknings- og utdanningssektoren og det beste olje & gass, IT og alle de andre prosjektnæringene kan by på, sier administrerende direktør Egil Skavang i Arkitektbedriftene.
Denne artikkelen er over ti år gammel.
Mandag 27. januar hadde Prosjekt Norge sin første partnersamling på Handelshøyskolen BI i Oslo. Målsetningen for senteret er å markere norsk prosjektkompetanse på et høyt internasjonalt nivå.
- Det har krevet innsats, men etableringen har egentlig gått raskt og vi er svært fornøyd med at Byggeprosess-initiativet har blitt til Prosjekt Norge, sier Skavang. Han har selv vært blant de fremste pådriverne for initiativet.
- Gjennom nytenking og utprøving og våre fremste miljøer på prosessfag skal vi tørre å utfordre gammel metodikk. Jeg tror produktiviteten i norske bygge- og anleggsprosjekter kan forbedres dramatisk, sier Skavang.