Stikkord for innlegget var motivasjon, samarbeid, strategi og verdier, og deltakerne fikk høre at langrennsløpere og prosjektledere har mye til felles. Spesielt hvis de vil være best.
Hvordan motiverer man seg for renn etter lange perioder med dårlige prestasjoner?
Annonse
Og hvilken strategi brukes for å være best når det gjelder?
Med sin kompetanse og erfaring, håper Faveo at Gjerdalen kan hjelpe dem videre på veien mot enda bedre prosjektledelse.
Ideen med å bruke Gjerdalen dukket opp i høst, og direktør i Faveo Region Øst, Per Christian Randgaard, er meget fornøyd med den nye avtalen.
Tord Asle Gjerdalen og Faveo Region Øst v/regiondirektør Per Christian Randgaard undertegnet samarbeidsavtalen 23. desember 2013.
– Dette er en samarbeidsform som er ny for oss i Oslo, og vi håper å kunne få både gode tips og råd og ikke minst inspirasjon i vårt daglige arbeid. Det er mange likheter mellom langrennsprestasjoner og prosjektledelse i verdensklasse, som jo er Faveo sin visjon, sier Randgaard.
– Tord Asle har et kontinuerlig fokus på både individuelle prestasjoner og samhandling for å gjøre hverandre bedre, og de samme utfordringene møter vi i Faveo sine prosjekter. Det gjelder å få mange enkeltindivider med ulik spesialkompetanse til å jobbe sammen, yte maksimalt og jobbe på et lag mot et felles mål, legger han til.
Samarbeidsavtalen ble undertegnet lille julaften, en av de få dagene Gjerdalen var hjemom mellom treningssamlinger og konkurranser denne sesongen.