Instalco kjøper enda et selskap i sør

Instalco kjøper Lund Elektro AS i Kristiansand.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ett år gammel.

Lund Elektro er en totalleverandør av elektriske anlegg i Agder-regionen. De omsetter for cirka 15 millioner kroner og har ni ansatte.

– Lund Elektro er et veldrevet selskap som ligger langt fremme på installasjoner for digitale elektriske løsninger. Oppkjøpet vil gjøre oss helt tverrfaglige i regionen og vi ser gode muligheter for samarbeid mellom selskapene etter vår Instalco-modell, sier Kåre Henning Åsly, Forretningsområdesjef Sør/Vest Instalco Norge i en pressemelding.

Instalco har allerede tre selskaper i Agder-regionen; Moi Rør (VS), Halvard Thorsen (VS) og Ventec (ventilasjon). Selskapet de nå kjøper ble stiftet i 2011 og jobber primært med installasjon av digitale løsninger for boliger, ladestasjoner og solceller.

– Vi er glade for å bli en del av Instalco og være med på å utvikle både vår egen og konsernets virksomhet i regionen sammen med våre nye søsterselskaper, sier daglig leder i Lund Elektro Lars Kristiansen i meldingen.

Instalco kjøper 100 prosent av aksjene i Lund Elektro AS, med ferdigstillelse 7. mars.

Powered by Labrador CMS