Dr. Eckhart Keill, styreformann i Roto, varsler et nytt oppkjøp. Denne gangen danske Peder Nielsen (foto: Roto).

Roto med strategisk oppkjøp

Roto Frank AG starter året 2016 med realiseringen av en andre strategisk investering innen kort tid.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel

Etter at Roto, kjent som markedsleder i verden innen «hardware» til vinduer og dører, varslet om overtakelsen av tetningsprofilspesialisten Deventer i oktober 2015, kunngjøres nå overtakelsen av industrigrenen til den danske produsenten Peder Nielsen.

Peder Nielsen ble grunnlagt i 1877 og befinner seg i Brønderslev i nordlige del av Jylland, hører også til de renommerte og ledende tilbyderne av beslagsystemer for vinduer og dører som åpner seg utover, og som først og fremst finnes i Skandinavia og Storbritannia.

̶ Gjennom oppkjøpet fyller Roto et avgjørende produktgap på akkurat disse markedene og styrker sin tilsvarende posisjon permanent, fremhever dr. Eckhart Keill, styreformann i Roto.

Etter oppkjøpet disponerer Roto en komplett vindu- og dørteknikkportefølje for det skandinaviske området.
Kjøpet skjedde innenfor rammen av en Asset Deal. Det omfattet blant annet maskiner, anlegg, varemerket og kundeforholdene. I tillegg kommer hele produktporteføljen for åpningstypene "top/side swing" og "top/side hung".

Keill opplyser at det nye engasjementet innretter seg sømløst inn i Rotos langsiktige konseptet for alltid å øke internasjonale vekstmuligheter gjennom målrettede oppkjøp, når de er strategisk og økonomisk fornuftige.

Powered by Labrador CMS