Bærumsveien 217 skal ha stått for den største salgsinntekten for Profier så langt i 2023. Illustrasjon: MAKE Arkitekter
Gjelsten Bolig passerte en milliard i salgsinntekter i første halvår
Gjelsten-selskapene Profier og Neptune hadde et samlet boligsalg på godt over én milliard kroner det første halvåret 2023, og er i gang med bygging på ti av elleve prosjekter som har gjenstående salg.
Mona Kjenner Andersen, markedsdirektør i Gjelsten Bolig.Foto: Gjelsten Bolig
Det skriver Gjelsten Bolig i en pressemelding fredag.
– Vi er godt fornøyde med salget tross et litt tøft marked. Spesielt prosjektene på Bekkestua og i Oslo-området har vært bra, men også i Bergen og Stavanger. Både Neptune og Profier er genuint opptatt av å skape boliger som er tilpasset målgruppen som skal bo der, med riktige kvaliteter og det lille ekstra. Norge trenger flere nye boliger, og er vi overbevist om at gode prosjekter vil selge fremover, sier Mona Kjenner Andersen, markedsdirektør i Gjelsten Bolig.
Annonse
Profier er tilnærmet sluttsolgt på mesteparten av sine prosjekter, heter det i pressemeldingen. Det er Bærumsveien 217 som står for den største salgsinntekten hittil i 2023, med enhetspriser opp mot 32 millioner kroner.
Selskapenes morselskap endret navn fra Profier Gruppen AS til Gjelsten Bolig AS i desember 2022. Med navneendringen ble flere støttefunksjoner som økonomi, HR og marked flyttet opp i morselskapet for å støtte både Neptune og Profier, heter det i pressemeldingen.
– Neptune og Profier skal fremdeles bestå som selvstendige merkevarer, men det er flere positive synergieffekter å hente på å ha noen støttefunksjoner felles. Markedsavdelingen i Gjelsten Bolig består nå av en kombinasjon av dyktige mennesker fra begge selskapene, og vi ser at det er enorm læring i å jobbe sammen og dele kunnskap, både i konseptutviklings- og salgsfasen, avslutter Andersen.