Daglig leder i Ribe Betong, Roger Ribe (t.v.) og daglig leder i Åseral Grus og Betong, Helge Eikild.

Ribe Betong kjøper Åseral Grus og Betong

Ribe Betong AS har inngått avtale om kjøp av alle aksjene i Åseral Grus og Betong AS fra 1. januar 2014.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over ti år gammel.

Åseral Grus og Betong AS sin betongstasjon, som ligger sentralt på Fossdal, ble etablert i 1994. Selskapet med seks ansatte har lang erfaring i produksjon og leveranser av ferdigbetong, for det meste til lokale prosjekter. Dette er et område med mange spennende prosjekter som vil starte i årene som kommer.

Ribe Betong AS har fra nyttår av blandeverk i Lillesand, Mjåvann vest at Kristiansand, i Lyngdal og Flekkefjord.

Inklusiv søsterselskapet Ribe Betongpumping AS, har Ribe Betong over 50 ansatte.

Strategisk beslutning

- Ledelsen og styrene i Ribe og Åseral Grus og Betong ser på sammenslåing av selskapene som en strategisk riktig beslutning som passer inn i videreutvikling av selskapene, uttaler de to daglige lederne Roger Ribe og Helge Eikild.

- Selskapene vil til sammen ha over 50 ansatte, fem betongfabrikker og til sammen disponere 46 betongbiler/-pumper. Vi kan dermed gi et enda bedre tilbud til dagens kunder. I tillegg vil Åseral Grus og Betong AS få muligheten til å påta seg større prosjekter på vannkraft og annen næringsvirksomhet som er planlagt i Åseral kommune i nær fremtid, sier de.

Det er planen at bildriften skal slås sammen for å drive materiellet effektivt, men at driften på alle fabrikkene skal opprettholdes som tidligere. Noen av de ansatte i Åseral Grus og Betong AS overføres til transportselskapet til Ribe i 2014. Resten vil forbli i Åseral Grus og Betong AS.

Ølen Betong – en av hovedaksjonærene

Ølen Betong vil etter oppkjøpet fortsatt være 50 % eier av Ribe Betong AS og dermed indirekte 50 % eier av Åseral Grus og Betong AS.

- Vi ser på dette oppkjøpet som en styrking av aktiviteten på Sørlandet, sier daglig leder i Ølen Betong, Svein Atle Berge.

Ølen Betong AS er nå inne som eier på 19 stasjoner for ferdigbetong i Norge, to elementfabrikker, en betongvarefabrikk med flere utsalg av betongvarer, samt elementfabrikk og betongblandeverk i Russland.

Powered by Labrador CMS