I gang med utbyggingen av PostNord-terminalen på Langhus

PostNord er i full gang med utbyggingen av terminalen på 10.000 kvadratmeter på Langhus.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel

Dette skal øke kapasiteten for pakker og sørge for bedre sortering og mer effektiv logistikk.

- Utbyggingen følger i all hovedsak planen til tross for korona-utfordringer og skal etter planen stå ferdig 14 oktober, heter det i en pressemelding.

Torsdag 12. mars ble det første spadetaket tatt, hvor PostNord-terminalen nå utvides med 50 prosent større kapasitet, og samlet vil PostNord nå kunne håndtere 250.000 pakker per døgn.

PostNords eiendomsdirektør Ronny Grøtvedt er klar på at utvidelsen av Langhus-terminalen er en nødvendighet med tanke på fremtidens pakkevolumer. Terminalen blir også størst i Norge når utvidelsen er ferdig.

— Vi øker vår produksjonskapasitet vesentlig, hvor vi ønsker å ta en sterkere posisjon i det norske netthandelsmarkedet. Dette er en av våre største investeringer i den femårsperioden vi er inne i - og viser også at aktører i vår bransje kan og må satse for å sikre fremtidens logistikkløsninger, sier Grøtvedt i meldingen.

A Bygg Entreprenør stod bak utbyggingen av terminalen på Langhus som stod ferdig i 2014. Arealet var da på 12.000 kvadratmeter. Nå seks år senere skal samme selskap igjen være med å bidra når PostNord utvider med 10.000 kvadratmeter.

— Byggetiden er kort, men som landets ledende logistikkentreprenør har vi utviklet prosesser og systemer som gjør at vi ikke har noe problem med å løse oppgaver som denne. Med fokus på effektivitet kommer vi i mål i god tid før Black Friday, sier administrerende direktør i A Bygg, Morten Raugstad.

Kenneth Egeland og Ronny Grøtvedt.
Powered by Labrador CMS