Ladbrokes til Nasjonalgalleriet?

1. april er dagen da mange ønsker å lure sin familie, sine kolleger og samarbeidspartnere. Statsbygg hadde fredag lagt opp til en god spøk, som også vi ønsket å videreformidle. Det gikk som vi håpet - veldig mange har lest saken.

Denne artikkelen er over ti år gammel.

Her er saken Statsbygg gikk ut med:

Det britiske bettingselskapet, Ladbrokes, skal etablere seg i Norden og har utpekt Oslo som ny hjemmebane. Det over 100 år gamle selskapet er nå i forhandlinger med Statsbygg om å overta Nasjonalgalleriet som sitt nordiske hovedkontor og live-bet-center.

Planen er at det skal bygges nytt nasjonalmuseum på Vestbanen i Oslo, og Statsbygg jakter derfor på nye leietakere til Nasjonalgalleriet. Det kan bli ærverdige Ladbrokes.

Penger til kultur
- Vi vil gjerne til Nasjonalgalleriet. Det vil passe oss perfekt. Vi er et selskap fra 1800-tallet og hører hjemme i Nasjonalgalleriets tidsalder. Vi vil tiltrekke oss et moderne publikum på samme måtte som Nasjonalmuseet, sier Ladbrokes dirketør David Sutton jr.

Forhandlingene mellom Statsbygg og Ladbrokes er i den avsluttende fasen, og Ladbrokes har tilbudt noe som vil glede mange nordmenn.

- Tre prosent av vårt overskudd før skatt vil vi gi norske kulturtiltak og -formål. I tillegg ønsker vi å benytte Munchsalen som vårt live-bet-center, der vil vi tilby Nasjonalmuseet å henge den kunsten de ønsker slik at kunst og store TV-skjermer kan kombineres, sier Sutton jr.

Si din mening
Statsbygg er klar over at dette kan oppfattes kontroversielt.

- Derfor er vi opptatt å høre folks mening, før vi signerer kontrakten, men det vil ikke fungere som en avstemning. Mer som en høringsrunde i befolkningen, sier kommunikasjonsdirektør Hege Njaa Rygh i Statsbygg.

Si din mening her

Powered by Labrador CMS