
Går fra Arntzen de Besche til NHO Byggenæringen
Advokat og forhandler Håvard Akerlie Arntzen blir en del av NHO Byggenæringens arbeidsgiveravdeling.
Håvard Akerlie Arntzen har de siste fem årene jobbet i advokatfirmaet Arntzen de Besche. Han fordypet seg i forhandling og tvisteløsning da han tok en LLM ved Washington University.
– Jeg gleder meg skikkelig mye til å ta fatt på sakene for medlemsbedriftene i Norges største fastlandsnæring. Mange bedrifter befinner seg i en vanskelig markedssituasjon hvor permitteringer eller nedbemanninger er uunngåelig. Da trenger de god juridisk bistand, noe jeg håper å kunne gi dem, sier Håvard Akerlie Arntzen i en pressemelding.
Bransjeorganisasjonen NHO Byggenæringen tilbyr blant annet medlemmene sine juridisk hjelp knyttet til en rekke arbeidsrettslige temaer.
– Med den store etterspørselen det er etter våre tjenester innen arbeidsrett er vi svært glade for å få Håvard med på laget. Hans brede erfaring innenfor vårt fagfelt vil være til stor hjelp for våre medlemmer fra første dag, sier Siri Bergh som leder NHO Byggenæringens arbeidsrettsavdeling i meldingen.
Les også:
-
Russisk entreprenørsjef skal ha underslått millioner fra bygging av forsvarsverk
-
Trump fjernet salgsliste over bygg – FBI og Justisdepartementet blant eiendommene
-
Instalco har fått ny kontrakt for nytt leilighetsbygg
-
Mann dømt til fengsel for å ha drevet fakturafabrikk
-
Innlegg: Slutt å gjøre dumme ting – slik planlegger vi framtidas bygg