RYGGE 20130411. Fly fra Ryanair på Moss lufthavn Rygge.

Ryanair ser på hele Norge etter Rygge-vedtak

Ryanair gjennomgår hele sitt rutetilbud i Norge etter at styret for Rygge sivile lufthavn vedtok å avvikle hvis Ryanair holder fast på at basen der avvikles.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over fem år gammel

Det opplyser Ryanairs salgs og markedssjef for Skandinavia og Baltikum, Hans Jørgen Elnæs i en epost til NTB.

– Vi gjennomfører for øyeblikket en gjennomgang av våre operasjoner i Norge, på bakgrunn av situasjonen for Rygge og den norske regjeringens beslutning om å innføre den nye skatten, skriver Elnæs.

Selskapet vil informere om sine planer i løpet av de kommende dagene, tilføyer han.

Selve styrevedtaket kommenterer Ryanair slik:

– Vi har notert oss at Oslo Rygge (Moss Lufthavn Rygge, red.anm.) har annonsert at de planlegger å legge ned flyplassen, på bakgrunn av den nye ødeleggende og dårlig planlagte «miljøavgiften» på flyreiser som den norske regjeringen har innført.

Powered by Labrador CMS