Montér rykker inn i Kragerø
Montér-kjeden ekspanderer til Kragerø. Montér Kragerø åpnes som et forhandlereid byggevarehus.
I morgen onsdag åpner Montér Kragerø dørene for proffkunder og torsdag for private forbrukere. Bak byggevarehuset står Bringo-gruppen og to lokalpersoner som skal jobbe i byggevarehuset.
Bringo-gruppen, gjennom morselskapet Bringo Sag & Høvleri, eier Montér Kragerø sammen med Tom Tangen og Simen Howatson. De to sistnevnte vil til daglig jobbe i byggevarehuset.
Mer enn hytter
– Vi ser et godt potensial for Montér i Kragerø-regionen. Derfor har vi i en lengre periode søkt etter et egnet lokale. Når vi snakker Kragerø, tenker mange umiddelbart på potensialet i hyttemarkedet. Dette markedet er viktig nok, men enda viktigere er helårsmarkedet for rehabilitering og nybygging, sier Per Thorkild Heiss-Schøyen i Bringo-gruppen i en pressemelding fra Optimera.
Bringo-gruppen driver også Montér Rjukan, Montér Åmot og Montér Slemmestad.
– Viktig valg
– Montér er et riktig valg for oss. Kjeden har sammenfallende tanker med oss når det gjelder leverandørvalg og fronter mange store, seriøse aktører, fremholder Heiss-Schøyen og legger til:
– Viktig for oss er at vi i tillegg til rundt 4000 artikler i byggevarehuset har tilgang på flere titusen artikler som Optimera kan levere på noen få dagers varsel. Det gjør oss sterke.
Optimera er Norges største byggevareselskap og eier Montér-kjeden som henvender seg til byggmestere, håndverkere og gjør-det-selv-markedet. Byggevarehusene i Montér eies både av frittstående forhandlere og Optimera.