Arbeidet med å bygge Fornebubanen er i gang, men om det blir fullført, er opp til SV og Ap i Oslo. Foto: Gorm Kallestad / NTB
Arbeidet med å bygge Fornebubanen er i gang, men om det blir fullført, er opp til SV og Ap i Oslo.

Ap i Oslo utsetter pressekonferanse om Fornebubanen

Ap og SV skal mandag bestemme seg for om de vil fortsette utbyggingen av Fornebubanen eller stanse prosjektet. Klokken 21 møter Aps byrådsleder pressen.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over tre år gammel.

I utgangspunktet skulle pressekonferansen holdes klokken 18, men ble kort tid senere utsatt til klokken 21 for å tilpasse seg SVs ekstraordinære gruppemøtet klokken 20, opplyser byrådsleder Raymond Johansen (Ap) og gruppeleder Andreas Halse (Ap) i en epost.

SV og Ap kan avgjøre fremtiden til den nye T-banen mellom Majorstuen og Fornebu.

Store kostnadsoverskridelser har gitt mange politikere kalde føtter. Høyre, Venstre, KrF og MDG i Oslo vil fortsatt bygge banen. Sp og Frp har gått inn for å skrote prosjektet, og mandag ble det også klart at Rødt sier nei til prosjektet.

Powered by Labrador CMS