Fra venstre: Helge Lundsvoll Andersen og Naomi Ichihara Røkkum i Construction City Cluster, Anne Kristine Eggen Lervik i Fagskolen Oslo, Kari Nicolaisen i Multiconsult og Lars Tronsmo i Veidekke. Foto: Veidekke.
Fra venstre: Helge Lundsvoll Andersen og Naomi Ichihara Røkkum i Construction City Cluster, Anne Kristine Eggen Lervik i Fagskolen Oslo, Kari Nicolaisen i Multiconsult og Lars Tronsmo i

Disse vil gjøre bransjen mer attraktiv - næringsklynge danner ny faggruppe

Construction City Cluster etablerer en ny faggruppe som skal samarbeide om å gjøre arbeidsplassene mer attraktive.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over to år gammel.

Den nye faggruppen ledes av Anne Kristine Eggen Lervik, leder for strategisk innovasjon og kommunikasjon på Fagskolen i Oslo.

– Det er viktigere enn noen gang at vi samarbeider om å utvikle attraktive arbeidsplasser. Dette dreier seg ikke bare om å få tak i de beste hodene, men også å bidra til at bransjen sikrer trygge og seriøse arbeidsplasser, sier Lervik i en pressemelding.

Den nye faggruppen for attraktiv bransje består i tillegg til Eggen Lervik i Fagskolen Oslo, av konserndirektør HR i Multiconsult, Kari Nicolaisen, og HR-direktør i Veidekke, Lars Tronsmo. De ønskerå bidra til at bransjen trekker til seg et rikere kompetansemangfold.

– Vi ser at enkeltbedrifter kan gjøre det godt på rankinger, men de vil fortsette å løpe motbakke om vi som bransje ikke samler oss om et krafttak. Jeg er glad for at disse tre vil lede an, og håper at flere vil engasjere seg, sier klyngens leder, Naomi Ichihara Røkkum i meldingen.

Construction City Cluster, næringsklyngen med over 100 medlemmer fra bygg, anlegg og eiendom, har gjennom flere år hatt faggrupper for fokusområdene grønn omstilling og effektive byggeprosesser.

Powered by Labrador CMS