Per Wichstad og Tonje H. Helstad.
Certego styrker satsingen elektroniske sikkerhetssystemer
Har ansatt Per Wichstad ansatt som produktsjef.
Denne artikkelen er over fem år gammel
Certego har en strategi om ytterligere styrking av sin posisjon i sikkerhetsbransjen i Skandinavia. Som en del av denne strategiske satsingen, har selskapet ansatt Per Wichstad som produktsjef for ESS (elektroniske sikkerhetssystemer).
- Det er med glede jeg kan meddele at Per Wichstad har takket ja til stillingen som produktsjef, sier HR-manager Tonje H. Helstad i Certego.
Per Wichstad kommer fra stillingen som sales manager Norway i Bosch Security.
- Det var veldig mange og gode kandidater til stillingen som produktsjef. Vi er veldig fornøyde med å få Per Wichstad med på laget. Hans erfaring fra produktutvikling og kunnskap innen ITV samt strategiske kvaliteter, vil bidra til å styrke Certego sin posisjon som totalleverandør av sikkerhetstjenester» uttaler Olav Magne Olsen, business development manager i Certego.
- Som markedsledende på elektromekaniske løsninger har Certego et stort potensiale til å øke sine andeler innenfor ESS, med særlig fokus på kameraovervåkning og alarm. Jeg ser veldig frem til å være med på satsingen og utvikle spennende løsninger til markedet, sier Per Wichstad.
Per Wichstad tiltrer stillingen 6. august.