Programleder Christian Aarhus, utbyggingsdirektør i Statens vegvesen Kjell Inge Davik, seniorrådgiver i Nasjonal sikkerhetsmyndighet Chris McCabe, avdelingsdirektør i Forsvarsbygg, Marit Kristiansen og programleder Frode Aga.
Foto: Arve Brekkhus
Vegvesenet har strammet inn mot utenlandske aktører: – En oppvåkning
– Om det er en hammer som skal anskaffes, så skal du begynne å tenke risiko, er oppfordringen fra Nasjonal sikkerhetsmyndighet. I Vegvesenet og Forsvarsbygg strammes det inn.
Anskaffelser blir trukket frem som et risikoområde i de hemmelige norske tjenestenes trussel- og risikovurderinger fra februar.
Både Nasjonal sikkerhetsmyndighet, PST og E-tjenesten konkluderer med at Kina og Russland representerer en økende trussel mot Norge.
– Vi som myndigheter og virksomhetene er ikke der vi ønsker å være. Langt ifra, sier seniorrådgiver Chris McCabe i Nasjonal sikkerhetsmyndighet (NSM) i podkasten Byggeplassen live fra Arendalsuka.
Han sier det jobbes gjennom departementene – særlig sektordepartementene – med å kartlegge nasjonale verdier etter sikkerhetsloven som er bygd eller skal bygges.
– Anskaffelser
er avgjørende, sier McCabe, som mener norske offentlige byggherrer må tenke risiko på et langt tidligere tidspunkt enn de gjør i dag.
– Vi
vil ha det fra du har begynt å tenke tanken på at du skal anskaffe noe. Om det
er en hammer, så skal du begynne å tenke risiko.
Har endret kurs
I Statens vegvesen har det vært et skifte de siste årene, ifølge utbyggingsdirektør Kjell Inge Davik. Mens kinesiske entreprenører tidligere har vært på rundreiser med veimyndighetene og bygget bruer i Norge, er tonen annerledes i dag.
Så sent som i vår sa Vegvesenet nei til å ta imot kinesisk besøk
på Rogfast, kunne Byggeindustrien nylig fortelle. Vegvesenet har også avvist kinesiske entreprenører fra konkurranser.
Davik innrømmer at de har fått en oppvåkning.
– Jeg tenker at vi
alle fikk en oppvåkning. Først fikk vi korona, så fikk vi invasjonen i Ukraina,
og jeg tror det skjedde mye på en gang der, sier Davik i podkasten.
Han er tydelig på at Vegvesenet har strammet inn på mulighetene
for aktører utenfor EU- og EØS-området å delta i konkurranser om norske
veiprosjekter.
– For vår del, så er det sånn at vi er opptatt av å ha med
oss rettighetshavere i våre konkurranser. Det vil i prinsippet si at Kina er jo
ikke rettighetshaver som land. Har vi god nok konkurranse, så holder det lenge
med rettighetshavere. Da har du tatt vekk en del risiko, sier Davik.
Hopper over gjerdet der det er enklest
Avdelingsdirektør Marit Kristiansen i Forsvarsbygg sier de har hatt en fordel med at de har jobbet under sikkerhetsloven i mange år før det ble geopolitisk uro.
– Men Forsvarsbygg er heller ikke er i mål. Vi gjør jo også veldig mange
ikke-graderte anskaffelser og byggeprosjekter. Så det å få inn og tenke
sikkerhet i hele leverandørkjeden, eierstrukturer og personellsikkerhet er viktig. Hvem er
de, hva vet de? Hva får de tilgang til? De har jo en tendens til å ville hoppe
over gjerdet der det er enklest å komme seg inn, sier hun.
Forsvarsbygg ønsker seg nye verktøy for å kunne velge bort aktører tidligere.
– Ett av de momentene som vi har spilt inn i høring i
forhold til nytt anskaffelsesregelverk, er nettopp det at vi savner mekanismer
for å kunne si nei og velge bort før man kommer i en kontraktsforpliktelse med
dem. Men vi har episoder og situasjoner hvor vi håndterer underleverandører og
skifter dem ut, sier Kristiansen.
Du kan høre mer om hva byggherrene og NSM sier om sikkerhet
og risiko i offentlige anskaffelser i livepodkasten fra Arendalsuka.