Brann slukket i Trondheim

Brannen på Stokkan gård i Trondheim ble slukket rett før midnatt. De evakuerte naboene får imidlertid ikke flytte tilbake på grunn av fortsatt eksplosjonsfare.

Denne artikkelen er over ti år gammel.

Sju personer ble evakuert da brannen på Stokkanhaugen oppsto i 22-tiden tirsdag kveld. Brannmannskapene fikk kontroll over brannen og regnet den som slukket klokken 23.52.

– Det vil bli overvåking av branntomten gjennom natten. Låven inneholdt gassflasker med acetylen som kan ha blitt ustabile på grunn av varmen. Ingen personer får dermed lov til å gå inn i bygningen, sier operasjonsleder Jan Steindal i Sør-Trøndelag politidistrikt til NTB.

De evakuerte naboene får dermed ikke flytte tilbake i natt på grunn av fortsatt mulig eksplosjonsfare.

– De er tatt hånd om av venner og bekjente, opplyser Steindal.

Ifølge adressa.no skal det ha foregått sveisearbeid inne i låven før det begynte å brenne, men det er for tidlig å si noe om årsaken til brannen. (©NTB)

Powered by Labrador CMS