BNL drøfter omdømmeløft
I en tid hvor media flommer over med reportasjer om byggskader, skal BNLs representantskap drøfte sitt omdømmeløft. Det skjer på Gardermoen torsdag 4.september.
Denne artikkelen er over ti år gammel.
Dette blir på mange måter et litt historisk møte i og med at dette innvarsler et direktørskifte i organisasjonen. Sverre A. Larssen som har vært administrerende direktør fra starten skal gå av, og inn kommer Ketil Lyng. Som Larssen kommer han også fra Norske Skog-konsernet.
Når det gjelder omdømmediskusjonen, skal kommunikasjonsdirektør Grunde Fredriksen i Mesta innlede.
Når det gjelder selve status og veien videre vedrørende omdømmeløftet, skal BNLs samarbeidspartner Los & Co ved Jan Christian Fosseidbråthen lede denne debatten.
Med bakgrunn i den siste tids hendelser, skal det bli interessant å følge den e debatten. Byggeindustrien vil være til stede.
Selve møtet åpnes av Sverre A. Larssen. Ellers vil styreleder Peder B. Backe holde tale. Det er alltid interessant å lytte til hva styrelederen sier. BNL har mange utfordringer - og det tar sin tid å få organisasjonen til å fungere slik at alle medlemsbedriftene blir tilfreds.