Illustrasjon: FOJAB Arkitekter
Betonmast Malmö bygger leiligheter i Lund
Betonmast Malmö har vunnet kontrakten for oppføring av 19 leiligheter i Lund i Sverige. Kontraktsverdien er på 68 millioner svenske kroner.
Denne artikkelen er over fem år gammel
Det skriver Betonmast i en pressemelding tirsdag.
Betonmast Malmö har signert avtale med Vallkärra Properties om å oppføre et moderne femetasjes hus med 19 leiligheter i et av Lunds eldste kulturkvartaler. Samtlige leiligheter bygges med balkong, uteplass eller takterrasse. I kjelleren bygges det en halvautomatisk garasje med 28 effektive bilparkeringsløsninger, skriver Betonmast videre.
Byggestart er estimert til november 2019, og prosjektet skal stå ferdig i mai 2021.
Dette er den andre byggekontrakten til Betonmast Malmö i Lund. Selskapet bygger for tiden 42 leiligheter i sentrale Lund for Sithel Fastighetsutveckling.
Betonmast Malmö har siden oppstarten sommeren 2018 annonserte kontrakter for over 300 millioner svenske kroner til sammen, heter det i pressemeldingen.