Bjørn Arild Thon har begynt på oppgaven som administrerende direktør i RENAS. (
        Foto: Johnny Syversen)
    
    Ny leder på plass i RENAS
    1. oktober tiltrådte Bjørn Arild Thon stillingen som ny administrerende direktør i returselskap RENAS.
        
 
                        
                        
                        
                        
                            
                                Denne artikkelen er over ti år gammel.
                            
                         
                        
                        
    
    
    Bjørn Arild Thon er 44 år gammel og kommer fra Nannestad. Thon overtar stillingen etter Gunnar Murvold som har valgt å trappe ned.
– Vi takker Gunnar for en iherdig innsats og solid arbeid i 17 år, sier styreleder i RENAS Stein Iver Koi i en pressemelding.
Thon kommer fra stillingen som administrerende direktør i Scannova AS. Scannova er en systemleverandør spesialisert innen fornybare og bærekraftige teknologier.
I Scannova jobbet Thon med å omdanne ulike typer avfall til ren energi. Nå skal Thon konsentrere seg om gjenvinning av elektriske og elektroniske produkter.
Thon er utdannet sivilingeniør fra Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. Han har totalt ti års erfaring fra energi- og miljøbransjen og har også jobbet i Ragn-Sells AS og Veolia Miljø AS, nå Norsk Gjenvinning.