Starter opp igjen anleggsarbeidet i Stjørdal

Entreprenøren MajaTeknobygg overtar arbeidet påE14 i Stjørdal etter Grunnarbeid-konkursen. Planen er oppstart i løpet av neste uke.
Statens vegvesen har sammen med bostyret etter oppbudet til Grunnarbeid kommet til en avtale med bokjøper MajaTeknobygg. Mesteparten av kontraktene mellom SVV og Grunnarbeid overføres, og dermed skal MajaTeknobygg drive videre kontrakten på E14 og Ringveg Nord i Stjørdal.
- Vi har tro på oppstart av anleggsarbeidene i løpet av neste uke, sier prosjektleder Harald Inge Johnsen i Statens vegvesen i en pressemelding.
Grunnarbeidansatte fortsetter
MajaTeknobygg har fått med seg en stor andel av Grunnarbeids ansatte til å fullføre arbeidet i Stjørdal.
- Vi er fornøyde med å ha kommet til enighet med Statens vegvesen og vil nå prioritere å få tidligere ansatte i Grunnarbeid raskt på banen i prosjektene med umiddelbar oppstart, sier konsernsjef i MajaTeknobygg, Svein O. Berg i pressemeldingen.
- Bedriften som nå overtar disse prosjektene har vi døpt Teknobygg Anlegg, hvor Per Inge Henriksen vil være administrerende direktør, sier Berg.
Opprinnelige frister
Det er avtalt at Teknobygg Anlegg skal gjennomføre kontraktene etter de opprinnelige fristene. Det betyr at den nye rundkjøringen mellom E14 og Innherredsvegen og jernbanebrua over E14 står ferdige i løpet av høsten.
Driftsvegskulverten for Avinor ved sørenden av det gamle løpet av Værnestunnelen står ferdig i vår, og det blir da trafikk i fire felt på E6 mellom Værnes og Havnekrysset.
- Vi er glade for at vi får hjulene i gang igjen og at vi får fullført til planlagt tid, sier Johnsen.
Nøkkelord:
AnleggBli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Se høyblokka rives
Helsebygg Midt-Norge har laget filmen Kolossen faller om Norges største riveprosjekt – den 40 meter høye høyblokka ved St. Olavs Hospital i Trondheim.
Helsebygg satser på hjelmer med visir
Helsebygg har gått til anskaffelse av nye byggehjelmer for egne ansatte og besøkende. Hjelmene er utstyrt med visir, og må brukes av alle.
Fornya konsesjonar for Øvre Svultingen kraftverk
NVE tilrår at Olje- og energidepartementet gjev fornya løyve til regulering av Nordstrandsvatnet og drift av Øvre Svultingen kraftverk i Bøfjordvassdraget i Høyanger kommune i Sogn og Fjordane.
– Fukt kan gi samme skader som passiv røyking
Sett bort ifra kreft, er fuktskader i boligen like farlig for helsen som passiv røyking, mener overlege.
To biler sperret inne av ras
Fem personer må belage seg på å tilbringe natten i bilene sine etter at de ble sperret inne mellom to ras i nærheten av Suldal onsdag kveld.
Brann i høyblokk i Fyllingsdalen
Det brøt onsdag kveld ut brann i sjuende etasje i en blokk i Fyllingsdalen.
Bygger om Kyrkjebygd skole
Kommunen valgte en lokal entreprenør når de skulle tildele kontrakt på nybygg og ombygging av Kyrkjebygd skole i Åseral.
Kruse Smith bygger kontorbygg i Kristiansand
Andøyfaret Eiendom har valgt Kruse Smith til å oppføre to kontorbygg på Andøya vest for Kristiansand sentrum.
Innebygd kortholdbane overlevert
Forsvarsbygg overleverte Nord-Norges første innebygde kortholdbane til hæren på Setermoen. Støyforurensningen fra skytingen er nå vesentlig redusert for både boligfeltene og kirken som er nærmeste nabo.
Troms Landverksted klart til bruk
Forsvarsbygg overleverte onsdag 22. februar Troms Landverksted til Hæren på Setermoen. Her skal blant annet de de tyngste kjøretøyene, Leopard 2 stridsvogn, vedlikeholdes.
E39-kontrakt til Implenia
Implenia Norge signerte onsdag en omfattende infrastrukturkontrakt i Bergen.
Lokfører siktet etter ulykken i Vestfold
En av de to lokførerne er siktet etter at et tog sporet av under testkjøring på Vestfoldbanen sist onsdag.
Byggmakker fortsatt på topp
Hovedorganisasjonen Virkes rankingliste for byggevarehandelen basert på omsetningstall for 2011 viser at Byggmakker fortsatt er størst.
Rå start også for byggevareindustrien
Med en omsetningsvekst i januar på 23,5 prosent justert for prisstigning kan Byggevareindustrien melde om en enda råere start på året enn byggevarehandelen.


























































































