Bautas med prestisjeoppdrag

Bautas dro nylig i land en stor og viktig kontrakt på det nye konserthuset som skal bygges i Stavanger.
Byggherre: Stavanger kommune og Statsbygg
Arkitekt: Medplan AS arkitekter
Forprosjekt igangsatt våren 2008
Planlagt ferdigstillelse 1. halvår 2012
Erfaringene fra Opera-prosjektet i Oslo skulle vise seg å være verdifulle.
– Å få være med på oppføringen av et så viktig bygg, er vi selvsagt stolte av, sier divisjonsdirektør i Bautas, Kai Mykkeltveit Jacobsen.
– Vi har allerede hatt noen mindre leveranser, men det er nå i vinter oppdraget virkelig skyter fart. Det vi lærte av Operaen var at slike bygg stiller mange særskilte krav, og at det ikke alltid finnes pensumlitteratur på hvordan slike oppgaver skal løses. I slike situasjoner kreves det både kreativitet og erfaring. For dette prosjektet vil vi praktisk talt stille opp med det vi har av utstyr og løsninger og ikke minst kompetanse. I de mest hektiske periodene regner vi med å ha opp mot 20 mann engasjert på prosjektet. Det må vel også sies at det smaker ekstra godt å få tilslag på et slikt prosjekt i tider da vår bransje har tøffe utfordringer, sier Jacobsen.
Til Stavanger konserthus skal Bautas blant annet levere stillas, strøm. lifter og byggmaskiner.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Værnes utvides
800 millioner kroner skal gi Trondheim lufthavn, Værnes, kapasiteten til å håndtere 5 millioner årlige passasjerer.
Kartlegger sikkerheten på Sydhavna
Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) skal lage en sikkerhetsanalyse av Sydhavna rett utenfor Oslo sentrum der en rekke aktiviteter med forhøyet risiko foregår.
Bystyret i Kristiansand skal diskutere navnebytte
Bystyret i Kristiansand skal senere i februar diskutere hvorvidt bynavnet bør endres til Christianssand.
Anlegg Øst konkurs
Anlegg Øst lyktes ikke med å få med alle kreditorene sine på en frivillig akkord, og måtte fredag gå til skifteretten i Lillehammer.
YS sier nei til vikarbyrådirektivet
Usikkerheten rundt vikarbyrådirektivet fører til at Yrkesorganisasjonenes sentralforbund (YS) ber regjeringen legge ned veto mot EUs vikarbyrådirektiv.
Lahnstein til Samferdselsdepartementet
Statssekretær Erik Lahnstein (Sp) skifter beite fra Utenriksdepartementet til Samferdselsdepartementet, der han blir statsråd Magnhild Meltveit Kleppas høyre hånd.
Storkontrakt til Veidekke i Trondheim
Veidekke Entreprenør ble fredag tildelt oppdraget om å bygge om og utvide City Lade kjøpesenter i Trondheim for Trondos SA.
Kaldt vær sendte strømprisen til værs
Strømkunder med spotpris kunne glede seg over svært lave priser i januar. Men da februar begynte, slo kulda til over hele landet og sendte prisene brått til fjorårets høye nivå
Trafikkaos i snøføyka i Rogaland
Natt til fredag og utover formiddagen har det lavet ned med snø i Stavanger og kommunene rundt. Politiet råder folk til å unngå veiene inntil videre, og flytrafikken blir forsinket.
Avinor valgte Volvo
Volvo Maskin AS har inngått rammeavtale med Avinor på levering av hjullastere til flyplassene.
Volvo-hjullastere til Forsvaret
Volvo Maskin AS har inngått en rammeavtale med Forsvaret om kjøp av Volvo hjullastere.
Heder til innovativt sportsgulv
«Tomorrow’s Flooring Magazine», det ledende online magasinet innen gulvindustrien i Storbritannia, har tildelt Actiflex fra BOEN prisen som ett av de 50 meste spennende og innovative produktene de siste 12 månedene.
Store svingninger i BA-ledigheten
Til tross for stor nedgang sammenlignet med samme tid i 2011 er det nesten 9000 ledige innen bygg og anlegg, over 1500 flere enn før jul.
BNLs innspill til Statsbudsjettet
I et brev til Finansministeren fremmer BNL konkrete forslag for å nå målsetninger i nasjonal tranportplan, bedre lærlingeordningen, styrke seriøsitetsarbeidet i byggenæringen, og for å fremme energieffektivisering av eksisterende bygg.

























































































