Lyser ut asfaltkontrakter for 1.5 mrd

Statens vegvesen, som sams vegadministrasjon, lyser nå ut kontraktene for vedlikehaldsasfaltering av Noregs riks- og fylkesvegar i 2010. Kontraktene har ein samla verdi på om lag 1.5milliardar kroner.

– Summen er omtrent den same som fjorårets budsjett, før tiltakspakken, fortel sjefsingeniør Even Sund i Statens vegvesen. Han presiserer at forvaltningsreformen ikkje endrar denne prosessen frå tidligare år, ettersom Vegvesenet framleis fungerer som byggherre i sams vegadministrasjon av riks- og fylkesvegnett.

– Av dei 1.5 millardar kronene går om lag 520 millionar til statlege vegar, noko som er mindre enn i fjor, grunna at ein større del av vegnettet er overført frå stat til fylkeskommune, forklarer Sund.

Kontraktene gjeld mellom anna for om lag 2 470 km veg, der 1 800 km er fylkesvegar og 670 km er riksvegar. Sund forklarer at det er tilstanden på dei aktuelle vegstrekningane som er vesentleg her:

– Nokre delar av vegen treng berre litt lapping av mindre asfaltskader, medan det andre stader må utførast større arbeid.

Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

REC-sjefen utelukker ikke flere nedleggelser

Større lønnsomhet må til for at solenergiselskapet REC fortsatt skal ha produksjon i Norge. Konsernsjefen utelukker ikke ytterligere nedleggelser.

Les saken [08.02.2012]

Ikke E6-tunnel ved Otta?

Statens vegvesen anbefaler en utbyggingsstrategi for E6 mellom Solhjem og Otta som kan tilpasses en langsiktig løsning for vegsystemet i Otta-området, skriver vegvesen.no.

Les saken [08.02.2012]

Veidekke bygger passivhusskole til 270 mill

Undervisningsbygg har skrevet kontrakt med Veidekke Entreprenør om bygging av nye Bjørnsletta skole i Oslo.

Les saken [08.02.2012]

Økte kraftproduksjonen – solgte mindre

Hafslund økte kraftproduksjonen i januar 2012 til 208 GWh sammenlignet med 158 GWh tilsvarende periode i fjor. Men strømsalget gikk ned.

Les saken [08.02.2012]

1,9 milliarder i naturskade-erstatninger

Uværet «Dagmar» sto for 875 millioner av de 1,9 milliardene som ble utbetalt i naturskadeerstatninger for 2011.

Les saken [08.02.2012]

Første elsertifikat utdelt

Onsdag delte Statnett ut det første av rundt 200 millioner elsertifikater ut til Kvassteinåga Kraftverk fra Vefsn i Nordland.

Les saken [08.02.2012]

Tre alvorlig skadd i arbeidsulykke i Verdal

Tre personer falt flere titalls meter ned fra en kran ved Kværner Verdal i Nord-Trøndelag onsdag ettermiddag. Alle ble alvorlig skadd.

Les saken [08.02.2012]

Stor økning i kraftprisene i hele Norden

Temperaturene i Norden var mye lågere i uke 5 sammenlignet med uke 4. Det bidro til økt kraftforbruk og høyere kraftpriser i hele Norden.

Les saken [08.02.2012]

Flertall vil ha færre kommuner

Et klart flertall ønsker færre kommuner i Norge. Men de vil ikke ha noen endring der de selv bor.

Les saken [08.02.2012]

Passasjerene strømmer til Gardermoen

I januar 2012 reiste 1,5 millioner passasjerer over Oslo Lufthavn Gardermoen, en økning på 8 prosent fra samme periode i fjor.

Les saken [08.02.2012]

Vil bygge datasenter til 3,5 milliarder

Entra Eiendom planlegger å bruke opptil 3,5 milliarder kroner på å bygge et verdensledende datasenter på Romerike. Nå starter jakten på entreprenører og rådgivende ingeniører.

Les saken [08.02.2012]

Varm kompetanse

Sju bransjeforeninger innen varme var tirsdag samlet for å gjøre stas på de to første rørleggerne som har fullført samtlige fem fordypningskurs innen Varmekompetanse.

Les saken [08.02.2012]

Åpner Oslos største ProffPartner

2012 starter friskt for ProffPartner. Seks nye butikker er på plass i Norge og Sverige. Dagens åpning på Kalbakken er Oslos største.

Les saken [08.02.2012]

Stein fra Averøy vises på Discovery

Discovery Channel er i gang med å gjøre opptak ved Gunnar Holth Kristiansund AS for å vise hvordan stein fra anlegget blir fraktet ut til Ormen Lange-feltet.

Les saken [08.02.2012]

Stillingsannonser (199)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (199)

Byggdagene 2012

Finn leverandører av tekniske varer og tjenester

Søket er levert av www.ingenioren.no

- innkjøpsverktøyet for bygg, elektro, kjemi og maskin

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere