Bygger’n tar markedsandeler

Trelast var hovedtema på årets Bygger’n-kongress. Her kjededirektør Christine V. Holm på standen til samarbeidspartneren Alvdal Skurlag.

Bygger’n-leder Christine V. Holm lovpriste sine medlemsbedrifter etter at hun hadde opplyset at kjeden i fjor kun fikk et omsetningsfall på 2-3 prosent mens bransjesnittet er på vel åtte.

Tittel

Stor interesse på standen til Gapro Norge. Her blir Runar Anker Mikkelsen fra Bygger’n Salingstrand og Einar Lervik fra Bygger’n Lervik og informert av Bård Haug og Terje Osen fra Gapro.

Tittel

Edvin Teigen fra Bygger’n Teigen får informasjon om Iso3 av Stian Sandermoen hos Moelven.

– Vi har med andre ord klart oss vesentlig bedre enn markedet, og vi har nå i løpet av tre år på rad klart å ta markedsandeler. Og det skyldes i første rekke den fantastiske innsatsen til alle dere der ute i byggevarehusene som møte kunden hver eneste dag, sa kjededirektør Holm til Byggern’s kjedekongress som sist helg var samlet på Stavanger Forum og for første gang i Vestlandsbyen.

Bygger’n-kjeden, som de siste årene har hatt oppunder 100 medlemmer, økte i fjor med tre nye som betyr at kjeden nå har passert 100 og står med 103 medlemmer. To av de nye medlemmene skal ruste opp sine butikker i løpet av inneværende år. Det er Bygger’n Seimen på Vossestrand og Bygger’n Rindal i Sør-Trøndelag. Dessuten åpner kjeden et nytt byggevarehus i egenregi på Byåsen i Trondheim til våren. Bygger’n Stavset skal blant annet dekke det nye store boligområdet Byåsen vest i byen.

Trond Reinertsen, som er styreleder og eier av Bygger’n, forklarer det lave omsetningsfallet blant annet med at kjeden er blitt større på forbrukermarkedet som klarte seg adskillig bedre enn proffmarkedet i fjor.

– Vi har jobbet iherdig for å få det til. Vi har brukt mye ressurser på en profesjonalisering av hele vår markedsbearbeiding på forbrukermarkedet. Og det har vi lykkes med, kommenterer han og henviser til bakgrunnstall som viser langt bedre forbrukersalg i fjor.

Årets Bygger’n-kongress brukte også tiden til å børste støvet av trelasten med det mål å gjøre kjedens største varegruppe mer spennende for kunden.

Du kan lese mer om Bygger’n-kongressen i Byggeindustrien nr. 2 som kommer ut 4. februar.

Del på:
NettBY

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

Økt tilgang på byggeprosjekter

Ordretilgangen på byggeprosjekter økte med 30 prosent fra 2. kvartal 2009 til 2. kvartal 2010. Økningen var størst innenfor boligbygg, men veksten var betydelig også for næringsbygg.

Les saken [03.09.2010]

Lavere ledighet

Arbeidsledigheten i Norge er på samme nivå som for ett år siden, og ligger på 2,9 prosent, men går ned i byggenæringen.

Les saken [03.09.2010]

Spennende Innkjøpsforum

Norsk Forbund for Innkjøp og Logistikk inviterer til Innkjøpsforum 2010 med flere spennende foredragsholdere fra byggenæringen.

Les saken [03.09.2010]

Norges Bank vil fjerne 50-øringen

50-øringen er for lite brukt, derfor kan den minste mynten vår like godt fjernes, mener Norges Bank.

Les saken [03.09.2010]

Slipper trolig asbestbot

En entreprenør på Askøy slipper trolig unna med en kraftig advarsel etter å ha lagt asbestholdige rør i en åpen container.

Les saken [03.09.2010]

Eksperter roser lyntogsatsingen

En av verdens fremste eksperter på høyhastighetsbane mener lyntog er fullt mulig i Norge dersom myndighetene tilpasser det til landets behov og satser på gode traseer.

Les saken [03.09.2010]

Eirik Gjelsvik blir konsernsjef i BackeGruppen

Eirik Gjelsvik (43) er utnevnt til konsernsjef i BackeGruppen etter Peder B. Backe, som døde mandag 30. august etter kort tids sykdom. Trond Wennberg og Eivind Reiten blir styreleder i henholdsvis AS Backe og Backe Entreprenør Holding AS.

Les saken [02.09.2010]

Boliger i massivtre på Rena

Seks boliger i massivtre er klar for bruk på Rena. Boligene er bygget for forsvarets ansatte og skal være med å utvikle massivtresatsingen i Norge fremover.

Les saken [02.09.2010]

Ny milepæl i nybyggplanene til UIS

Prekvalifiseringen til arkitektkonkurransen for nytt formidlingsbygg for Arkeologisk museum, Universitetet i Stavanger, er nå lyst ut.

Les saken [02.09.2010]

Statens vegvesen frifunnet

Statens vegvesen slipper å betale et tilleggskrav fra Veidekke på 14 millioner kroner for en fusjonskontrakt i Harstad.

Les saken [02.09.2010]

Kjøpesentra kan spare millioner

Enova gir 6,9 millioner kroner i støtte til omfattende enøk-tiltak i Sektor EiendomsUtvikling AS.

Les saken [02.09.2010]

Bygg Reis Deg møter oppgangen

- Påmeldingene til Bygg Reis Deg-messen i oktober 2011 begynner nå å skyte fart. Alt tyder også på at den oppgangen vi nå aner i norsk byggenæring vil forsterke seg neste år, og da vil timingen for å være med på den store messen bli svært så god, sier adm. dir. Halvard Gavelstad til Byggeindustrien.

Les saken [02.09.2010]

Jarlsbergtunnelen har hull i begge ender

Onsdag 1. september kl. 18:20 smalt gjennomslagssalva i Jarlsbergtunnelen på Vestfoldbanen, og med det er en av prosjektets store milepæler oppnådd.

Les saken [02.09.2010]

Tunge løft på Vestbase

På Vestbase i Kristiansund er man i ferd med å bygge en helt ny type kai som på mange måter blir enestående i verden. Nå er ti store betongsiloer som blir en del av kaia, blitt løftet på plass av et spesialfartøy fra Ugland.

Les saken [02.09.2010]

Stillingsannonser (93)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (93)

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere