Kan fortsatt endre museumsplaner
Venstres Ola Elvestuen sier til Dagens Næringsliv at siste ord nødvendigvis ikke er sagt om planene for nytt Munch-museum i Bjørvika.
Flere har klaget på det spanske vinnerutkastet til nytt Munch-museum, og nå holder Venstre døren på gløtt for forandringer.
– Det er klart at kvaliteten på prosjektet må forsvare investeringen som byen skal gjøre. Historiske siktlinjer er et viktig element i bearbeidelsen av prosjektet. Så er det satt strenge miljøkrav som det må svares på, i tillegg til de rent museumsfaglige funksjonskravene, sier Elvestuen til DN.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Veidekke bygger Iveland kraftverk
Agder Energi Vannkraft AS har tildelt kontrakt for bygge- og anleggsarbeidene med det nye Iveland II kraftverk til Veidekke.
Bygg Smartere skal selge Träullit-produkter
Det svenske selskapet Träullit ABs produkter ble frem til 31.1. 2013 solgt i Norge av Cembrit AS under varemerket TREULLIT. Nå er det en ny forhandler som gjelder.
Flomskader for nær 170 millioner registrert
Hittil er det kommet inn rundt 1.400 skademeldinger etter flommen. Finans Norge anslår omfanget av erstatningene til 168 millioner kroner så langt.
Enorme ødeleggelser i Kvam
Innbyggerne i Kvam i Gudbrandsdalen forsøkte fredag å få oversikt over de enorme ødeleggelsene i bygda. For noen blir det andre gang på to år at de må starte helt på nytt.
Norheimsund er årets mest attraktive sted
Norheimsund i Hordaland får Statens pris for attraktivt sted 2013. 700 steder rundt omkring i landet har kjempet om tittelen.
NVE: – Økt vannstand i innsjøene
Vannføringen på Østlandet har ikke hatt noen betydelig økning siden torsdag ettermiddag, men NVE advarer mot mye vann i innsjøene og nedre deler av Glomma og Drammensvassdraget.
Åpner nye ferjekaier på Sunnmøre
Fv.61 Årvika – Koparneset på Sunnmøre åpner for trafikk igjen 27. mai.
Volvo-leveransen til Risa i gang
Torsdag fikk Risa 22 splitter nye maskiner fra Volvo. Leveransen er den første i en ny og omfattende avtale som ble undertegnet tidligere i vinter.
Link Arkitektur vant Södersjukhuset i Stockholm
Locum har valgt LINK arkitektur til å prosjektere over 100 000 m2 på ”Södersjukhuset”. Prosjektet, som er forventet å være ferdig i 2017-2018, har en verdi på over 3 milliarder svenske kroner.
NVE: Ingen ny økning av betydning
Vannføringen på Østlandet har ikke hatt noen betydelig økning siden torsdag ettermiddag, oppsummerer NVE.
IMF: Norsk økonomi klarer seg godt
Det internasjonale valutafondet, IMF, konstaterer at norsk økonomi klarer seg godt.
Vekst for Jotun
Jotun-konsernet rapporterer syv prosent økning i driftsresultat for første tertial 2013.
E6 gjenåpnet gjennom Gudbrandsdalen
Europavei 6 gjennom Gudbrandsdalen er nå åpen hele veien for lettere kjøretøy.
Travel vår for Peab i Østfold
Peabs virksomhet i Østfold er et ganske nytt distrikt under vekst. De har fått flere nye oppdrag denne våren, og har nå et godt fotfeste i fylket.

































































































