BWG ble børsvinneren
Boligprodusenten BWG Homes skiller seg ut som den store børsvinneren blant de byggrelaterte aksjene på børsen i 2009.
BWG kan skilte med en oppgang på smått fantastiske 564 prosent, og ligger dermed langt foran neste selskap på listen.
Blant entreprenørene på Oslo Børs var det Veidekke som steg mest i verdi i 2009 med en oppgang på 123,3 prosent. AF Gruppen hadde også en solid oppgang med 73,8 prosent.
Mange av de største entreprenørene her til lands er svenske selskap, og på Stockholms-børsen gikk NCC best. Deres B-aksjer steg med 136,9 prosent. Peab doblet også sin børsverdi og steg 112,9 prosent, mens Skanskas børsverdi økte med 56,9 prosent.
Blant eiendomsselskapene var det Norwegian Property som gjorde det best med en oppgang på 122 prosent, fulgt av Olav Thon Eiendomsselskap som steg med 60,4 prosent. Scandinavian Propertys børsverdi falt derimot med 46,3 prosent.
Hovedindeksen på Oslo børs steg med 64,78 prosent i 2009.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Veidekke bygger Iveland kraftverk
Agder Energi Vannkraft AS har tildelt kontrakt for bygge- og anleggsarbeidene med det nye Iveland II kraftverk til Veidekke.
Bygg Smartere skal selge Träullit-produkter
Det svenske selskapet Träullit ABs produkter ble frem til 31.1. 2013 solgt i Norge av Cembrit AS under varemerket TREULLIT. Nå er det en ny forhandler som gjelder.
Flomskader for nær 170 millioner registrert
Hittil er det kommet inn rundt 1.400 skademeldinger etter flommen. Finans Norge anslår omfanget av erstatningene til 168 millioner kroner så langt.
Enorme ødeleggelser i Kvam
Innbyggerne i Kvam i Gudbrandsdalen forsøkte fredag å få oversikt over de enorme ødeleggelsene i bygda. For noen blir det andre gang på to år at de må starte helt på nytt.
Norheimsund er årets mest attraktive sted
Norheimsund i Hordaland får Statens pris for attraktivt sted 2013. 700 steder rundt omkring i landet har kjempet om tittelen.
NVE: – Økt vannstand i innsjøene
Vannføringen på Østlandet har ikke hatt noen betydelig økning siden torsdag ettermiddag, men NVE advarer mot mye vann i innsjøene og nedre deler av Glomma og Drammensvassdraget.
Åpner nye ferjekaier på Sunnmøre
Fv.61 Årvika – Koparneset på Sunnmøre åpner for trafikk igjen 27. mai.
Volvo-leveransen til Risa i gang
Torsdag fikk Risa 22 splitter nye maskiner fra Volvo. Leveransen er den første i en ny og omfattende avtale som ble undertegnet tidligere i vinter.
Link Arkitektur vant Södersjukhuset i Stockholm
Locum har valgt LINK arkitektur til å prosjektere over 100 000 m2 på ”Södersjukhuset”. Prosjektet, som er forventet å være ferdig i 2017-2018, har en verdi på over 3 milliarder svenske kroner.
NVE: Ingen ny økning av betydning
Vannføringen på Østlandet har ikke hatt noen betydelig økning siden torsdag ettermiddag, oppsummerer NVE.
IMF: Norsk økonomi klarer seg godt
Det internasjonale valutafondet, IMF, konstaterer at norsk økonomi klarer seg godt.
Vekst for Jotun
Jotun-konsernet rapporterer syv prosent økning i driftsresultat for første tertial 2013.
E6 gjenåpnet gjennom Gudbrandsdalen
Europavei 6 gjennom Gudbrandsdalen er nå åpen hele veien for lettere kjøretøy.
Travel vår for Peab i Østfold
Peabs virksomhet i Østfold er et ganske nytt distrikt under vekst. De har fått flere nye oppdrag denne våren, og har nå et godt fotfeste i fylket.

































































































