Bygger`n satser på energieffektivisering

Seniorrådgiver Roar Hugnes i Enova og regionsjef Pål Carlson i Bygger’n under energisamlingen i Oslo hvor ansatte og proffkunder fikk vite mer om hva Enova anbefaler. (Foto: Kåre Hunstad jr)

Bygger’n vil bidra til at byggvarebransjen i Norge blir enda bedre på energieffektivisering. I høst har byggekjeden holdt energisamlinger for ansatte og proffkunder i Oslo, Bergen, Trondheim og Bodø.

Tittel

Christine V. Holm

- Bygger’n - kjeden ønsker å være fagfolk som alle kan stole på og da må vi også være ledende i et så viktig spørsmål som energieffektivisering i bransjen. Det sier kjededirektør Christine V. Holm i Bygger’n Norge AS.

- I denne forbindelse ser vi at Enova kan bidra med viktig kunnskap og gode løsninger. Kjennskap til hvordan vi i varehusene og våre proffkunder kan benytte tilskuddsordninger, informasjonsmateriell og de ulike kampanjene som Enova står bak, er viktig. Ordningen med Enova Anbefaler er også noe vi har tatt inn i våre systemer, sier hun.

Bygger’n har i flere år hatt ulike typer faglig oppdatering, samt informasjon via nettløsninger og dette ønsker byggevarekjeden å fortsette med.

- Vi har også hatt faglige samlinger i samarbeid med våre leverandører både i store fora regionalt og lokalt i den enkelte butikk, gitt støtte til fagbrev og via tidsstyrte produktmesser. Vi har i kjeden gjennomført det vi kaller den store fagtesten for alle de 1000 ansatte som jobber i Bygger’n -butikkene. Her ble det kartlagt produkt- kunnskap innenfor 10 sentrale fagfelt. Undersøkelsen ga en unik tilbakemelding til hver enkelt medarbeider om hvor man er på et godt nok nivå og hvor man har forbedringsmuligheter. Kompetanseplanene for hver enkelt ansatt kan derfor skreddersys i forhold til behov, sier kjededirektør Christine V. Holm.

Bygger’n har samarbeidsavtale med Enova. Seniorrådgiver Roar Hugnes i Enova, som blant annet er ansvarlig for Enova Anbefaler (EA), har deltatt på høstens energisamlinger.

- Vi har lært mer om nye byggeforskrifter, om verdien av å rehabilitere i form av å skifte vinduer og etterisolere boliger, noe som er svært verdifull videreutdanning både for våre ansatte og proff- kunder, sier Holm.

Del på:

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Ingen kommentarer er lagt til artikkelen!
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

Cityprisen til Aspelin Ramm og Vulkan

Mottok prestisjeprisen på Citykonferansens gallamiddag torsdag kveld.

Les saken [09.02.2012]

Burmeister har igjen fått norske eiere

Burmeister i Norge, med danske eiere de seneste 3 årene, er igjen blitt norsk eiet.

Les saken [09.02.2012]

Flyplassjobber til Aurstad og YIT

De to siste store anbudene i forbindelse med rullebaneforlengelsen på Kristiansund lufthavn Kvernberget er nå fordelt, melder Tidens Krav.

Les saken [09.02.2012]

Nytt bryggeri bygges i Troms

Med byggingen av et nytt, miljøvennlig bryggeri vil Mack åpne for en overgang fra gjenbruks- til gjenvinningsflasker.

Les saken [09.02.2012]

River "trafikkmaskinen"

Rivearbeidene i Bjørvika i Oslo sentrum er i full gang. Se "trafikkmaskinen" forsvinne bit for bit. (Bildekarusell)

Les saken [09.02.2012]

Søker etter mur- og betongkandidater

Juryen for Murverksprisen og Betongtavlen søker etter kandidater til de respektive prisene.

Les saken [09.02.2012]

Lagerarbeider døde etter fall i Vennesla

Mannen som ble alvorlig skadd i et fall i en lagerbygning i Vennesla i Vest-Agder torsdag ettermiddag, døde senere av skadene.

Les saken [09.02.2012]

– Bli med på "den grønne revolusjonen"

– Bare den som evner å fornye seg, vil overleve, sa Petter Stordalen og utfordret eiendomsbransjen til å kaste seg med på det han kalte ”den grønne revolusjonen”.

Les saken [09.02.2012]

Grønne leieavtaler

Torsdag la Norsk Eiendom fram sitt opplegg rundt «Grønne Leieavtaler» på Citykonferansen i Oslo.

Les saken [09.02.2012]

Sjefsskifte i Icopal

Lederskifte i den norske Icopal-virksomheten. Lars Næss (59) erstattes av dansken Søren Drewsen (45).

Les saken [09.02.2012]

EØS-pendlere slipper å flytte til Norge

Mange EØS-borgere som pendler til Norge for å jobbe kan nå slippe å melde flytting hit.

Les saken [09.02.2012]

Ny direktør i Skifte eiendom

Marit Jakobsen Leganger tiltrer som ny direktør i Skifte eiendom 1. mars 2012.

Les saken [09.02.2012]

- Regjeringen svekker bioenergisatsingen i Norge

Mandag 6. februar varslet Statens Landbruksforvaltning (SLF) at de vil redusere satsene til energiflisordningen med om lag 17 prosent.

Les saken [09.02.2012]

Veidekke venter høyere IFRIC-resultat

Veidekke venter betydelig høyere IFRIC-resultat enn segmentresultat i 4. kvartal 2011.

Les saken [09.02.2012]

Stillingsannonser (201)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (201)

Byggdagene 2012

Finn leverandører av tekniske varer og tjenester

Søket er levert av www.ingenioren.no

- innkjøpsverktøyet for bygg, elektro, kjemi og maskin

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere