Bautas styrker ledergruppen

Hans Petter Sundberg ser frem til nye og spennende utfordringer som Produktdirektør i Bautas.

Hans Petter Sundberg (47) er ansatt som ny Produktdirektør i Bautas fra 1. Juni 2009, en stilling han tar over etter Reidar Otterstad, som samtidig går over i den nyopprettede stilingen som Direktør for Forretningsutvikling.

Hans Petter Sundberg kommer fra stillingen som Produktleder for Elektro i Bautas. Han var tidligere ansatt i Nokia Siemens Networks før han kom til Bautas og har lang erfaring fra internasjonale miljø. Han har også erfaring fra flere ulike stillinger i tekniske miljøer som spenner fra ingeniør til controller. I tillegg til å være utdannet elektromontør, er Hans Petter utdannet ved Teknisk fagskole i Ålesund, Distriktshøyskolen i Molde innenfor økonomi og administrasjon og ved Norges Markedshøyskole i Oslo innenfor markedsføring og strategi.

- Vi er svært fornøyd med at Hans Petter Sundberg har sagt ja til stillingen som Produktdirektør, sier Eivind Bøe, Administrerende Direktør i Bautas.

- Vi har mange faglig sterke medarbeidere i Bautas, og er stolte av å kunne rekruttere til denne stillingen fra egne rekker, fortsetter han.

- Vi er også glade for at Reidar Otterstad nå tar på seg utfordringen som Direktør for Forretningsutvikling. Otterstad har lang fartstid og har gjort en formidabel jobb for Bautas i mange år. Vi tror at selv om det er nedgangstider må vi tenke fremover og våge å investere for høyere produktivitet. Hans Petter og Reidar skal styrke vår evne til nytenkning og innovasjon innen produkt og forretningsutvikling, noe som først og fremst vil komme våre kunder til gode, avslutter Bøe.

Tips en venn Utskriftsvennlig versjon

Tips en venn

- Du kan tipse fler ved å skille e-post med komma.
Det er 1 kommentar registrert.
Flott satsning
Skrevet av Hansemann Edvardsen 03.06.09 13:15
Det er hyggelig med noen som tør å løfte blikket og se fremover! Det er selskaper som satser på kompetanse og innovasjon som vil være morgendagens vinnere!

Kommentér

Vis respekt for andre lesere og omtalte personer.
Kommentaren kan være inntil 1000 tegn.

Visuell bekreftelseskode:

Siste nytt fra Bygg

Værnes utvides

800 millioner kroner skal gi Trondheim lufthavn, Værnes, kapasiteten til å håndtere 5 millioner årlige passasjerer.

Les saken [04.02.2012]

Kartlegger sikkerheten på Sydhavna

Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) skal lage en sikkerhetsanalyse av Sydhavna rett utenfor Oslo sentrum der en rekke aktiviteter med forhøyet risiko foregår.

Les saken [03.02.2012]

Bystyret i Kristiansand skal diskutere navnebytte

Bystyret i Kristiansand skal senere i februar diskutere hvorvidt bynavnet bør endres til Christianssand.

Les saken [03.02.2012]

Anlegg Øst konkurs

Anlegg Øst lyktes ikke med å få med alle kreditorene sine på en frivillig akkord, og måtte fredag gå til skifteretten i Lillehammer.

Les saken [03.02.2012]

YS sier nei til vikarbyrådirektivet

Usikkerheten rundt vikarbyrådirektivet fører til at Yrkesorganisasjonenes sentralforbund (YS) ber regjeringen legge ned veto mot EUs vikarbyrådirektiv.

Les saken [03.02.2012]

Lahnstein til Samferdselsdepartementet

Statssekretær Erik Lahnstein (Sp) skifter beite fra Utenriksdepartementet til Samferdselsdepartementet, der han blir statsråd Magnhild Meltveit Kleppas høyre hånd.

Les saken [03.02.2012]

Storkontrakt til Veidekke i Trondheim

Veidekke Entreprenør ble fredag tildelt oppdraget om å bygge om og utvide City Lade kjøpesenter i Trondheim for Trondos SA.

Les saken [03.02.2012]

Kaldt vær sendte strømprisen til værs

Strømkunder med spotpris kunne glede seg over svært lave priser i januar. Men da februar begynte, slo kulda til over hele landet og sendte prisene brått til fjorårets høye nivå

Les saken [03.02.2012]

Trafikkaos i snøføyka i Rogaland

Natt til fredag og utover formiddagen har det lavet ned med snø i Stavanger og kommunene rundt. Politiet råder folk til å unngå veiene inntil videre, og flytrafikken blir forsinket.

Les saken [03.02.2012]

Avinor valgte Volvo

Volvo Maskin AS har inngått rammeavtale med Avinor på levering av hjullastere til flyplassene.

Les saken [03.02.2012]

Volvo-hjullastere til Forsvaret

Volvo Maskin AS har inngått en rammeavtale med Forsvaret om kjøp av Volvo hjullastere.

Les saken [03.02.2012]

Heder til innovativt sportsgulv

«Tomorrow’s Flooring Magazine», det ledende online magasinet innen gulvindustrien i Storbritannia, har tildelt Actiflex fra BOEN prisen som ett av de 50 meste spennende og innovative produktene de siste 12 månedene.

Les saken [03.02.2012]

Store svingninger i BA-ledigheten

Til tross for stor nedgang sammenlignet med samme tid i 2011 er det nesten 9000 ledige innen bygg og anlegg, over 1500 flere enn før jul.

Les saken [03.02.2012]

BNLs innspill til Statsbudsjettet

I et brev til Finansministeren fremmer BNL konkrete forslag for å nå målsetninger i nasjonal tranportplan, bedre lærlingeordningen, styrke seriøsitetsarbeidet i byggenæringen, og for å fremme energieffektivisering av eksisterende bygg.

Les saken [03.02.2012]

Stillingsannonser (201)

Størst på stillinger i Byggenæringen

Se alle (201)

Byggdagene 2012

Finn leverandører av tekniske varer og tjenester

Søket er levert av www.ingenioren.no

- innkjøpsverktøyet for bygg, elektro, kjemi og maskin

Siste kommentarer

Vis flere

Samarbeidspartnere