Kynningsrud Norges beste vekstskaper

Harald Kynningsrud, styreleder og konsernsjef for BJ Kynningsrud AS og Kynningsrudgruppen mottok onsdag kveld prisen Ernst & Young Entrepreneur Of The Year 2007 kategori tjenester.
Juryen mener at Harald Kynningsrud med sitt engasjement for bedriften, nærmiljøet og de ansatte er en verdig vinner av prisen.
I juryens begrunnelse for å tildele Kynningsrud prisen heter det:
"Harald Kynningsrud har oppnådd gode økonomiske resultater i en bransje med sterkt marginpress. Han har gjennom å bygge allianser med kunder og leverandører, samt utvide sitt produktspekter klart å etablere forutsigbar og svært effektiv logistikk og produksjon. Selskapet har også gjennom etablering i Sverige fått tilgang til flere ansatte og markeder som utnyttes ved å flytte ansatte og produksjonskapasitet mellom de to markedene.
Vekstskaperen har gjennom stadige lønnsomme utvidelser av sin virksomhet, bevist at han har god markedsforståelse. Han har personlig vært pågangsdriver og arkitekt bak virksomhetens utvikling og har ved dette vist fremragende lederegenskaper."
Bedriften ble opprinnelig grunnlagt som et byggmester- og gravemaskinfirma i 1946. Etter at Kynningsrud overtok på 70-tallet, valgte han i stedet å satse på kran, prefab (betong- og stålkonstruksjoner) og fundamentering. Konsernledelsen holder til i Halden mens de tre virksomhetsområdene ligger på Rolvsøy i Fredrikstad. Konsernet består også av et eiendomsutviklingsselskap. Kynningsrud har bevisst satset på å drive virksomhet i Norge og Sverige ved å nyttiggjøre seg av arbeidskraft på tvers av landegrensene. I nabolandet har han etablert datterselskaper i Uddevalla og Gøteborg.
Prisen ble overrakt av Thomas F. Borgen, adm.dir. i Fokus Bank og Elizabeth Hartmann, daglig leder i Siste Skrik Kommunikasjon AS.
Årets jury består av: Bjørn Flatgård (juryleder), Gunn Ovesen, adm. dir. i Innovasjon Norge, Trond Bjørnøy, partner i Norvestor Equity, Agnes Bergo, forfatter og adm.dir. Pengedoktoren, Une Amundsen, gründer og styreleder, SuperOffice, Stig Remøy, adm. dir. i Olympic Ship og Entrepreneur Of The Year 2002 og Elin Ørjasæter, forfatter og bedriftsrådgiver, Hartmark Consulting.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Bygg
Cityprisen til Aspelin Ramm og Vulkan
Mottok prestisjeprisen på Citykonferansens gallamiddag torsdag kveld.
Burmeister har igjen fått norske eiere
Burmeister i Norge, med danske eiere de seneste 3 årene, er igjen blitt norsk eiet.
Flyplassjobber til Aurstad og YIT
De to siste store anbudene i forbindelse med rullebaneforlengelsen på Kristiansund lufthavn Kvernberget er nå fordelt, melder Tidens Krav.
Nytt bryggeri bygges i Troms
Med byggingen av et nytt, miljøvennlig bryggeri vil Mack åpne for en overgang fra gjenbruks- til gjenvinningsflasker.
River "trafikkmaskinen"
Rivearbeidene i Bjørvika i Oslo sentrum er i full gang. Se "trafikkmaskinen" forsvinne bit for bit. (Bildekarusell)
Søker etter mur- og betongkandidater
Juryen for Murverksprisen og Betongtavlen søker etter kandidater til de respektive prisene.
Lagerarbeider døde etter fall i Vennesla
Mannen som ble alvorlig skadd i et fall i en lagerbygning i Vennesla i Vest-Agder torsdag ettermiddag, døde senere av skadene.
– Bli med på "den grønne revolusjonen"
– Bare den som evner å fornye seg, vil overleve, sa Petter Stordalen og utfordret eiendomsbransjen til å kaste seg med på det han kalte ”den grønne revolusjonen”.
Grønne leieavtaler
Torsdag la Norsk Eiendom fram sitt opplegg rundt «Grønne Leieavtaler» på Citykonferansen i Oslo.
Sjefsskifte i Icopal
Lederskifte i den norske Icopal-virksomheten. Lars Næss (59) erstattes av dansken Søren Drewsen (45).
EØS-pendlere slipper å flytte til Norge
Mange EØS-borgere som pendler til Norge for å jobbe kan nå slippe å melde flytting hit.
Ny direktør i Skifte eiendom
Marit Jakobsen Leganger tiltrer som ny direktør i Skifte eiendom 1. mars 2012.
- Regjeringen svekker bioenergisatsingen i Norge
Mandag 6. februar varslet Statens Landbruksforvaltning (SLF) at de vil redusere satsene til energiflisordningen med om lag 17 prosent.
Veidekke venter høyere IFRIC-resultat
Veidekke venter betydelig høyere IFRIC-resultat enn segmentresultat i 4. kvartal 2011.
























































































