Delentreprise 1, Renndalen-Busteinbukta, består i korte trekk av bygginga av 5 km ny europaveg og ny Dennåa bru.
Det var stort sprik på tilbudene som varierte fra 37,8 - 64,4 mill kroner. Men de fleste lå på rundt 45 mill kroner, som er i tråd med kostnadsoverslaget.
Det er entreprenørfirmaene Johs. J. Syltern AS, Reinertsen AS, D. Stormyr AS/Vatn Maskin AS, Søbstad AS, Mesta AS, Grunnarbeid AS og AF Nærum/Betten som har levert inn tilbud.
- Vi er meget godt fornøyd både med prisene og at så mange entreprenører ville være med i konkurransen om å bygge strekninga Renndalen-Busteinbukta, sier byggeleder Leif Husby.
Tilbudene skal nå kontrolleres og kontrollregnes, før entreprenør blir valgt.
- Arbeidet starter opp i april i år, og skal etter planen være ferdig i til 1. juli 2010, avslutter byggelederen.