Kategoriavdelingen har ansvar for sortiment, leverandøravtaler, forhandlinger og produktansvar. Aktuelt kategoriområde har ansvar for følgende produktområder: Verktøy, festemidler og arbeidstøy
Til å lede et sterkt kategoriteam søker vi en faglig sterk og engasjert
Kategorisjef VFA
Som kategorisjef ønsker du å kombinere rollen som leder, og det å utøve produktansvar selv. Du vil jobbe i spennet mellom strategi og utvikling, støtte andre i deres roller, og sikre gjennomføring og resultater på tvers i teamet.
Rollen gir mulighet for å ta «det neste skrittet», og utvikle seg i Norges ledende byggevarekonsern.
Du kommer inn i et faglig sterkt team preget av ønske og vilje til å skape resultater. "Sammen bygger vi vinnere"
Hva innebærer rollen?
Du skal lede og utvikle et team med produktsjefer og prosjektselger innen strategisk viktige produktområder for Optimera. Kategorien har høy fokus mot det viktige proffmarkedet.
Du får det overordnede ansvaret for vekst og lønnsomhet innen din kategori, blant annet gjennom utvikling av sortimentsstrategi, pris, egne merkevarer og spesialkonsepter. Du skal sørge for at teamet ditt tar markedet på pulsen, fanger opp trender og utvikling, og realiserer relevante muligheter.
I tillegg skal du bistå Kategoridirektøren for å optimalisere salg og inntjening gjennom verdikjeden, samt være kategoriens hovedkontakt inn mot salg, logistikk, innkjøp og andre sentrale miljøer i Optimera.
Stillingen rapporterer til Kategoridirektør.
Er du den vi ser etter?
Du har lederegenskaper og motivasjon for å lede. Vi tror også du kommer fra en kompleks organisasjon på kjede- eller leverandørsiden, og har antagelig noen års erfaring innen produktutvikling/produktledelse. Sannsynligvis har du erfaring både med forbruker- og proffmarkedet. Du har erfaring med strategi- og markedsplanlegging, og evner å kombinere det med effektiv implementering. Du har god forretnings- og økonomiforståelse, antagelig med en relevant utdannelse i bunn.
Fortsatt nysgjerrig?
Hva må til?
Du er markedsorientert og kommersiell, og evner å tenke strategisk gjennom hele verdikjeden. Rollen krever en som er analytisk, og som evner å gjøre innsikt om til operative tiltak, og som sørger for at de blir gjennomført helt inn til salgsorganisasjonen. Du må jobbe strukturert og effektivt, og er ambisiøs på egne og teamets vegne. Du sikrer deg gjennomslag ved å involvere og samarbeide, og er meget god til å kommunisere både skriftlig og muntlig.
Og så kjenner du deg igjen i verdiene våre: Offensive, Profesjonelle og Personlige
Videre tilbyr selskapet konkurransedyktige betingelser inkl. bransjens beste pensjons- og forsikringsordninger, bedriftshytte, bedriftsidrettslag, mm.
For nærmere informasjon om stillingen, ta kontakt med våre rådgivere i Orion Search International AS, Helge Frisch mobil 900 98 607 eller Jannicke Martinsen mobil 419 01 490.
Alle henvendelser behandles konfidensielt inntil annet er avtalt med den enkelte.