Bygg.no

Meny
Hva leter du etter?
Tips oss
Les Byggeindustrien digitalt
  • Bygg
  • Anlegg
  • Eiendom
  • Arkitekter
  • Rådgivere
  • Byggevarer
  • Øvrige Øvrige
    • Anleggsmaskiner
    • Betong
    • Bil
    • Bolig
    • Bygg Reis Deg
    • Byggedagene
    • Byggejus
    • Energi
    • HMS
    • Personalnytt
    • Produkter
    • Tre
    • Stål
    • Forbruker
    • Byggeprosjekter
  • A til Å
  • Byggedagene
  • Bygg Reis Deg
  • Hage
  • Byggenæringens kalenderByggenæringens kalender
  • Meld deg på vårt nyhetsbrev
  • Nyheter på din side
  • Tips til redaksjonen
  • Kontakt oss

Besøksadresse
Stensberggaten 27
0170 Oslo

Postadresse
Postboks 6831, St. Olavs plass
0130 Oslo

Telefon
+47 23 70 95 00

Les Byggeindustrien digitalt
  • Anleggsmaskiner
  • Betong
  • Bil
  • Bolig
  • Bygg Reis Deg
  • Byggedagene
  • Byggejus
  • Energi
  • HMS
  • Personalnytt
  • Produkter
  • Tre
  • Stål
  • Forbruker
  • Byggeprosjekter
Les siste digitalutgave Les Byggeindustrien digitalt
Mest lest Ledigestillinger Bygge-prosjekter

Hvordan unngå mer byråkrati i veiutbygging?

Åshild Eikenes Sjøli og Cecilie Blytt

Publisert: 05.05.2015 17:58.

Regjeringen skal opprette et nytt statlig veiselskap for å få mer helhetlig og effektiv utbygging av noen norske veistrekninger. For at dette skal lykkes må vi unngå å lage et nytt Statens vegvesen.

  • LINK med ny internasjonal sykehussatsing

  • Norconsult styrker brumiljøet

  • Høyre foreslår å vrake løftet om å fjerne hele formuesskatten

  • FHI: Vi er i pandemiens vanskeligste periode

Nettleder

Den siste kneika?

Les også:

  • NTP-lekkasjene kommer tett
  • Nå skal det bli nye baner
  • Utnytt muligheten!
  • Boligprisene fortsetter rett oppover
  • Viktig dag for næringens fremtid
Flere ledere

Siste gjestekommentarer

Kari Sandberg

«Entreprenørene vil ha strengere miljøkrav»
Les mer

Les også:

  • Kunstig intelligens kan effektivisere arbeidet i byggebransjen - også ute på byggeplassen
    Bjørn Røsten
  • Bygningsanatomi og endringsdyktighet
    Jan Eldegard Hjelle
  • Innlegg: For en grønn omstilling i byggenæringen må alle med
    Ann-Kristin Ytreberg
  • Byggenæringen trenger kompetanse om eksisterende bygningers anatomi som grunnlag for ombygging og god bygningsforvaltning
    Svein Bjørberg
  • Å skifte vinduer er effektiv energi- og klimapolitikk
    Hilde Widerøe Wibe
Flere gjestekommentarer

Siste nyheter

  • LINK med ny internasjonal sykehussatsing
  • Norconsult styrker brumiljøet
  • Høyre foreslår å vrake løftet om å fjerne hele formuesskatten
  • FHI: Vi er i pandemiens vanskeligste periode
  • Staten kan få inn 75 milliarder ekstra på økte oljepriser i år
  • Høyre vil gi fast ansatte rett til seks måneders gründer-perm
  • Hareide om avlysning av konkurranse for ny togtunnel: - Beklagelig situasjon
  • Stortingspolitikere ut mot kontraktsavlysning: - Tror dette betyr full brems for Oslotunnelen
  • Den siste kneika?
  • Innlegg: Ny dom fra Høyesterett - full seier til utbygger i sak om utbedring av fellesareal
Gå til arkiv

Byggeprosjekter

Valle View

Flere prosjekter

  • Ensjø Torg
  • Strandvegen Hage
  • Elias Smiths Plass
  • Ladebyhagen bt 4
  • Volmax Ringsaker
  • Elvebredden Park
  • Storgaten Terrasse
  • Håmyra bustadfelt
  • Strinda Hageby bt 5-6
  • Jessheimbadet
  • TROX Auranor
  • Mosenteret og Sentrum Terrasse
  • Stjørdal helsehus
  • Oppdal Innovasjonssenter
Flere prosjekter

Siste kontrakter

NCC utvikler studentboliger i samspill med SiO

Flere kontrakter

  • Peab bygger nytt travanlegg i Trøndelag
  • LNS sikret seg nytt prosjekt på Færøyene
  • Nye grep skal gjøre Jessheim sentrum mer attraktivt
  • Igang Totalentreprenør bygger Paradis Brygge
  • GK fikk rekordkontrakt på Regjeringskvartalet
  • HENT bygger for Entra i Trondheim
Flere kontrakter

Bildekaruseller

  • Åpnet kontor-laboratorium i Trondheim

  • Her bygger de verdens første 3D-printede skole

  • Grunnstein er lagt for Ravinen i Fjerdingby

Vis flere bildekaruseller

Byggenæringens kalender

Dato Aktivitet
31.08 Byggedagene 2021
08.09 Vi Bygger Bergen 2022
Vis flere arrangementer

Siste fra Bygg-TV

  • Markerte anleggsstart for ny vannforsyning Oslo

  • Skanska med 110-års medlemskap i NHO

  • Erna Solberg kjører elektrisk tippbil

Vis flere videoer

Tips oss

facebook twitter linkedin mail print

email authorÅshild Eikenes Sjøli og Cecilie Blytt

Om forfatterne

 

Åshild Eikenes Sjøli og Cecilie Blytt er seniormanager og manager i Inventura AS. Begge er spesialisert innenfor bygg, anlegg og eiendom, herunder OPS, og har arbeidet strategisk og operativt med offentlige anskaffelser i en årrekke.

Det må etableres helt klare roller, styringsstruktur og kommunikasjonsstruktur mellom selskapene for å sikre at de fyller forskjellige funksjoner. Grensesnittet mellom dem må hindre oppbygging av unødvendig byråkrati eller kontrollfunksjoner.

Riktig kompetanse med konkurranse

Det nye selskapet skal ha frihet til å velge den gjennomføringsmodellen som er best egnet for respektive prosjekt, Det stilles andre krav til bestillerkompetansen når man bruker offentlig privat samarbeid (OPS) eller entrepriser med tidlig samarbeid mellom byggherren og entreprenøren (samspillsentrepriser) enn i prosjekter hvor man bruker tradisjonelle utførelsesentrepriser eller totalentrepriser. Det nye utbyggingsselskapet vil derfor ha behov for å tilpasse kompetanse og kapasitet til hvilken gjennomføringsmodell som skal brukes, kompleksiteten i det enkelte prosjekt og hvilken fase prosjektene er i.

Skal det nye utbyggingsselskapet bli en fleksibel organisasjon som kan bygges opp og ned avhengig av prosjektporteføljen, bør det etableres e n slank og smidig organisasjon som kan kjøpe tjenestene de trenger i tråd med behovet og utviklingen i prosjektet.

Benchmarking og erfaringsoverføring

Det bør utvikles systemer for erfaringsoverføring fra utbyggingsselskapet tilbake til Statens vegvesen. Både i forhold til erfaringer fra ulike prosjekter i regi av det nye utbyggingsselskapet og på tvers av gjennomføringsmodeller. Det bør foretas benchmarking mot prosjekter i regi av Statens vegvesen og mellom prosjekter i regi av det nye utbyggingsselskapet. Som flergangsbyggherre vil det nye utbyggingsselskapet få en unik mulighet til å sammenlikne ulike entrepriseformer, herunder OPS, for å finne de beste løsningene for prosjekter med tilsvarende kompleksitet og usikkerhet.

Leverandørdialog er lov og lurt

Selskapet må bruke markedsdialog og tidlige egnethetsvurderinger for å finne ut hvilken gjennomføringsmodell som er mest velegnet. Egnethetsvurderingen er blant annet en analyse av kompleksitet og risiko i prosjektet sett opp mot kapasitet og kompetanse i markedet samt behov for politisk styring. Hensikten er å finne riktig tidspunkt og gjennomføringsmodell for prosjektet. Kompleksitet og risiko er mer avgjørende enn størrelse på prosjektene. Med et oversiktlig risikobilde, riktig tidspunkt og kompleksitet vil leverandørene respondere positivt.

Uansett valg av gjennomføringsmodell må visse forutsetninger være oppfylt for å få en optimal konkurranse. Størrelsen på prosjektet må være stort nok til at det er interessant, men ikke så stort at det størrelsen i seg selv innebærer en risiko. Videre er det avgjørende at markedet har kapasitet. For å få avdekket dette må det gjennomføres gode markedsundersøkelser i forkant. Her vil det være et internasjonalt leverandørmarked, så med riktig markedsdialog i forkant av konkurranseutlysning vil man kunne få god konkurranse i prosjektet. De små og mellomstore norske entreprenørene vil kunne delta som underleverandør eller gjennom andre samarbeidsformer til større nasjonale eller internasjonale selskap.

Helhetlig investeringsperspektiv

Uavhengig av hvilken gjennomføringsmodell som velges vil vi anbefale at offentlige byggherrer baserer sine beslutninger på et helhetlig investeringsperspektiv. Drift og vedlikeholdskostnader må sees i sammenheng med investeringskostnaden og inngå i rammevedtaket. Her kan det være lurt å vurdere flere alternative løsninger før man lander på det alternativet med best totaløkonomi for hele anleggets levetid. Basis for rammen bør være en analyse av livssykluskostnader (LCC) og miljøregnskap (life cycle assessment – LCA). På den måten får man full innsikt i livsløpskostnadene og miljøkonsekvensene som følge av prosjektet. Dette vil gi forutsigbare kostnader til drift og vedlikehold, og reduserer og forebygger vedlikeholdsetterslep.

Ved etableringen av nytt utbyggingsselskap for vei er det mange hensyn som må vurderes. Det viktigste for å unngå et nytt Statens vegvesen er at det etableres klare grensesnitt med klar rollefordeling, klar kommunikasjonsstruktur og styringsstruktur. For at det nye utbyggingsselskapet skal lykkes med sine prosjekter er det avgjørende at det får rett bestillerkompetanse og at det etableres gode rutiner med markedsdialog og egnethetsvurderinger.

Nøkkelord:

Gjestekommentarer
 

Hareide om avlysning av konkurranse for ny togtunnel:
- Beklagelig situasjon

 

Bane NOR avlyser konkurranse for ny togtunnel i Oslo:
- Har kastet bort tid og krefter

 

Reagerer kraftig på kontraktsavlysning:
- En skandale som Hareide må rydde opp i

 

Stortingspolitikere ut mot kontrakt-savlysning:
- Tror dette betyr full brems for Oslotunnelen

Mann i 60-årene død etter alvorlig arbeidsulykke
i Bergen

 

LINK med ny internasjonal sykehussatsing

 

Norconsult styrker brumiljøet

Annonsørinnhold
 

Vil bli kvitt sinkestempelet
- lanserer bygge-bransjens TED-talks


Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet © Byggeindustrien

Bygg.no
  • Besøksadresse

    Stensberggaten 27,
    0170 Oslo

    Postadresse

    Postboks 6831, St. Olavs plass
    0130 Oslo

    Telefon

    +47 23 70 95 00.
  • Sjefredaktør

    Arve Brekkhus
  • Nyhetsredaktør

    Frode Aga
  • Redaksjonssjef nett

    Christian Aarhus
  • Salgssjef

    Kirsten B. Thorkildsen
  • Annonsesalg nett

    Geir Larsen

Tips til redaksjonenredaksjonen@bygg.no

Byggeindustrien arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk

Om informasjonskapsler (cookies)

Vilkår for bruk av videoinnhold

Fagpressen