Nå kan du få «proff» tunnel i hagen

Hagetunnel kan være et fleksibelt og rimelig alternativ til drivhus.
Er du en av dem som drømmer om drivhus i hagen? Hvis du synes det blir for omfattende, kan du starte med en hagetunnel.
Myhrene AS har i mange år importert og levert slike tunneler til profesjonelle, slik som gartnere, planteskoler og hagesentre. Nå kan også private skaffe seg en "proff" hagetunnel til å dyrke grønnsaker og andre vekster.
- Man trenger litt plass, siden den fås fra 12 kvadratmeter og oppover, sier Turid Myhrene i Myhrene AS. Hun forteller at tunnelen leveres av det samme firmaet som lager tunneler til profesjonelle.
Byggesettet er som en Ikea-løsning med flatpakkede esker og byggemanual. - To hendige personer kan greit montere hagetunnelen. Tiden det tar kommer jo også an på hvilken lengde man velger, sier Myhrene.
Kan skjøtes på i ettertid
Tunnelen kan også skjøtes på i ettertid med seksjoner på to meter, men da anbefales det å bytte plasten på hele tunnelen, opplyser Myhrene.
Plasten kan enkelt tas av og på. Importøren anbefaler å ta av plasten om vinteren, da store snømengder kan være ødeleggende på plast og stål.
Enkel å flytte
Tunnelen består av 40 mm galvaniserte stålbøyler og en stålramme som festes med 80 cm lange bor i bakken. Den er derfor enkel å flytte ved behov.
Den sterke duken er vevd og har innebygd insektsnetting på begge langsidene. Dermed er det enkelt å lufte og man holder insekter ute.
Dører kan monteres i begge ender. Praktiske pottebord, som kan felles opp langs veggen, og stålwire til klatrende planter og ampler er tilleggsutstyr.
Her er de største fordelene ved hagetunnelen:
- Fleksibel i størrelse: 3 og 4 m bredde, men så lang man ønsker (2 meters avstand mellom bøylene)
- Sterk stålkonstruksjon som er enkel å bygge og enkel å flytte
- Sterk, vevd plast med innebygd ventilasjon og insektnetting. Plasten er diffus, slik at det ikke blir så varmt inni tunnelen. Plasten har 5 års UV-garanti.
Bli den første til å kommentere ved å fylle ut skjemaet under.
Siste nytt fra Hage
Ny sommerbutikk i Botanisk hage
Naturhistorisk museum på Tøyen i Oslo denne våren åpnet en helt ny sommerbutikk for alle som er interessert i hage og hagestell.
Beskytt terrassen mot sol og regn
Fargepigmentene i beis beskytter treverket mot sol og regn. Hvor ofte du må vedlikeholde treplattingen på terrassen avhenger helt og fullt av hvor godt behandlingen trekker inn, ifølge ifi.no
Blomstrende busker i vårhagen
Busker og trær er reisverket i hagen, de danner blomstrende vegger og tak. De er dessuten ofte de første plantene som blomstrer og gir farge til hagen. (Bildekarusell)
Tar farvel med rennende slottsgrus
– Til neste 17. mai blir problemet med rennende grus en saga blott, sa fornyingsminister Rigmor Aasrud, da hun markerte anleggsstart for rehabiliteringen av Slottsplassen onsdag 22. mai.
100 år med Chelsea Flower Show
For 100. gang arrangeres verdens mest berømte hageshow, Chelsea Flower Show, i London denne uken.
Anleggsmaskinene inntar Slottsplassen
Første arbeidsdag etter pinse var anleggsarbeidene for å oppgradere Slottsplassen i full gang. Plassen blir stengt for vanlig ferdsel frem til høsten, men åpnes i ny drakt til Grunnlovsjubileet 17 mai 2014.
Gikk i blomstertog på nasjonaldagen
På Stabekk i Bærum holdes tradisjonen med blomstertog på nasjonaldagen i hevd. I år var det 57. gang det fargerike 17. mai-toget gikk av stabelen. (Bildekarusell)
Vakthold skal hindre forsøpling ved Botanisk hage
Oslo kommune er lei av at bostedsløse forsøpler og griser til parken ved Botanisk hage. Nå skjerpes vaktholdet og renholdet intensiveres.
Inviterer til vårtreff i Botanisk hage
Sett av datoen allerede nå! Botanisk hages Venner inviterer til sitt årlige vårtreff søndag 2. juni. Her kan planteentusiaster kjøpe spennende planter, møte likesinnende og samtidig støtte en god sak.
Biedød kan gi honningmangel
Norske bier dør i hopetall på grunn av sult. Årsaken er det sene våren. Konsekvensen kan bli at norske honningprodusenter ikke klarer å levere nok honning.
Pynt opp med hortensia
Hortensia har vært en av våre mest populære stueplanter i mange år, og det kommer fortsatt nye fargenyanser. Hvorfor ikke bruke den til å pynte opp på terrassen eller inne i stuen nå som sommeren står for døren?
Ny tresort fra Kebony
Trevirkeprodusenten Kebony lanserer i år en ny tresort som ligner på teak.
Tom Borthen ny styreleder i Braathen landskapsentreprenør
Administrerende direktør Tom Borthen i Løvenskiold Handel går inn som ny styreleder i Braathen Landskapsentreprenør AS.
La deg fascinere av plantene
Plantene dominerer livet på jorden – og vi er avhengige av dem. Kunnskap om planter er livsviktig. Denne uken markeres plantenes dag i 54 land, og i Norge feirer vi plantene onsdag 15. mai.




























































